Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy, #!$%@?łem potężnie... W zeszłym roku przy kupnie nowego ubezpieczenia wybrałem zły wzór wypowiedzenia OC. Zamiast podstawy prawnej z art. 28, wybrałem art. 31 - czyli wypowiedziałem umowę ze skutkiem natychmiastowym, nie z końcem obecnego okresu. W skutek tego samochód przez 6 dni nie miał ważnego ubezpieczenia. Dowiedziałem się o tym przedwczoraj - dostałem pismo z UFG z informacją o nałożeniu kary 3600 zł... Czy jest szansa, żeby jakkolwiek to odkręcić czy jestem w plecy?

#ubezpieczenia #oc #samochody #warta
  • 15
@xevender: Na następny raz proponuję poszukać sobie agenta od ubezpieczeń, ten by wszystko ogarnął Tobie i powiedziałby np. że polis które się dostało z kupionym autem nie trzeba wypowiadać, same wygasają ostatniego dnia. Czyli jakbyś nie wysłał nic, to nie byłoby ani przerwy, ani kary, ani nic :) W skrócie, wypowiedzenia z art 28 nabywca i tak niema co składać, bo takowe niema mocy sprawczej.
no co za #!$%@?, i za co te pieniądze niby?


@sruba_m3: UFG to urząd który wypłaca odszkodowania za szkody wyrządzone samochodem przez np. pijanych (a później z nich ściąga o ile jest z czego) a także wypłaca odszkodowania za szkody na ciele, jeśli np sprawca potrącenia uciekł i nie można go znaleźć, pieniądze skądś muszą mieć, więc budżet tej ,,organizacji" bierze się z właśnie kar za brak OC. Kiedyś jak ściągalność