Wpis z mikrobloga

Mirki z #budowadomu #budowa i troche też #remontujzwykopem - chciałbym sobie w domu zainstalować rekuperator. Doradzicie cokolwiek? Bo nie wiem od czego zacząć tak naprawdę.
Dom na etapie budowy, więc jeśli chodzi o instalację nie mam ograniczeń, mogę kuć, wiercic itd. Docelowo w domu ma być kominek z dgp jako dodatkowe źródło ciepła. Jak to ze sobą zgrać?

Jakie rury do rekuperacji? Jaki rekuperator?

Wentylację chcialbym mieć na parterze i na poddaszu na pewno, możliwe że także w piwnicy.

Doradzicie coś?

#rekuperacja #pytaniedoeksperta
  • 4
@Wykop24h: Bzdury gadasz, kanały normalnie się czyści i ozonuje co jakiś czas.

@ComboBreaker Najlepiej poszukaj firmy aby ci projekt wentylacji w domu zrobiła np. peflex. Następnie mając ten projekt daj go budowlańcom aby wszędzie gdzie mają być przepusty wsadzili rury kanalizacyjne to nie będziesz musiał wiercić przez strop. Co do kominka to nie ma problemu o ile masz doprowadzenie powietrza z zewnątrz + możliwość zamknięcia tego wlotu. Zastanów się oczywiście najpierw
@ComboBreaker: ja mam prosto od dużego producenta rekuperatorów w Chinach, produkują dla różnych dużych marek i tylko naklejki zmieniają. Marka tego producenta to holtop. Kupił bym ponownie, ale już prosto z allegro a nie importować z chin bo opłaty portowe i cło...