Wpis z mikrobloga

@cindybal: Czytałem że muszą mieć ciepło w terrarium.
A jak to jest poza? Ile taki Piotrunio może Sobie chodzić po domu z wybujanymi kolcami że nie zmarźnie?🤔
  • Odpowiedz
  • 3
@Squanto: Jeżyki pigmejskie muszą mieć zapewnioną temperaturę od 21,22 do 26 stopni. Staramy się aby zawsze w mieszkanku było nagrzane, żeby nam nie zmarzł i monitorujemy temperaturę. Poza terrarium spędza kilka godzin około, w zależności o której się obudzi i o której kładziemy się spać, boimy się go zostawiać samego na noc, bo to dość niesprytne zwierzątka (,)
  • Odpowiedz
@cindybal: No dobra a co w lato jak temperatura jest powyżej 26?🤔
No to Ci powiem że słabo. Nie pohasa Sobie ten Piotrunio za bardzo. Co to kilka godzin po podłodze dla takiego bydlaka.
Siedzi w terrarium i pewnie myśli Sobie codziennie jak wyjść na miasto do Jeżyc na jakąś imperkę. Bo zakładam że jeść nie może wszystkiego? Czy tu w miarę dowolność?
  • Odpowiedz
  • 8
@Squanto: Na lato jesteśmy przygotowani, mamy chłodzące gadżety dla jezorka żeby się nie przegrzał na pewno, (). Większość doby ancymon przesypia w norce niestety i te kilka godzin brykania to jest już jego cała aktywność niestety, a chciałym mieć go obok cały czas :D Jeżory to dosyć specyficzne zwierzątka i nie są dla każdego, ale ja od dzieciaka byłem zakochany we wszystkich jeżach
  • Odpowiedz
  • 3
@kitty-cat: Jeżeli jeż ma możliwość zrobić sobie krzywdę to należy założyć że na pewno ją sobie zrobi :D. Bawić się za bardzo nie potrafi ze mną, jeże to indywidualiści. Bawi się sam za to ale najbardziej lubi biegać i wąchać. Na pewno rozpoznaje mnie po zapachu bo obcych boi się zdecydowanie bardziej niż mnie. Potrafi za to leżeć na mnie i ostatnio wykazał chęć do bycia głaskanym po brzuchu także robimy
  • Odpowiedz
@cindybal: a to samotniki czy lubią mieć parkę? Do tego jak określasz poziom szkodności?
Mam szczurki więc chwila spuszczenia z oka kończy się obgryzaniem mebli, ściany, wybebeszaniem poduszek etc.
  • Odpowiedz
  • 4
@kitty-cat: Samotniki, nie można trzymać dwóch osobników razem bo się pobiją xD Jezory są terytorialne. Szkód żadnych nie robi tak szczerze ale za to lubi drapać bardzo i kopać a więc wszystkie norki i podkłady higieniczne ulegają dewastacji. O dziwo kable i tym podobne go nie interesują w ogóle.
  • Odpowiedz