Wpis z mikrobloga

#mazda #autozusa #samochody #motoryzacja
Jadę oglądać Mazdę 3 III gen (2017 rok), 2.0 benzyna, 164 KM, automat, sprowadzoną ze stanów kilka lat temu. Sprawdziłem raporty, wszystko ok, ale jedno mnie zastanawia: czy wersja amerykańska nie będzie sprawiała jakiś problemów pod kątem dostępności części? Są tutaj jakieś istotne różnice względem europejczyków? Nie chciałbym płacić za części jak za zboże tylko z uwagi na pochodzenie auta.
peanut_whu - #mazda #autozusa #samochody #motoryzacja
Jadę oglądać Mazdę 3 III gen (2...

źródło: i-mazda-3-2017-skyactiv-sedan-2-0-165km

Pobierz
  • 11
@peanut_whu: Generalnie jeśli miałbym wskazać taką najistotniejszą rzecz/różnicę pomiędzy samochodami w Europie i USA jest to, że są inne parametry fizyczne. To znaczy, że masz na przykład licznik w milach nie kilometrach, ale to się da spokojnie zrobić, poza tym pomarańczowe kierunkowy.
@Cztero0404: samochód jeździł 4 lata w Polsce, więc takie rzeczy są już zrobione. Pytam raczej pod kątem części. Znajomy miał kiedyś Jeepa (wiem, inna liga i większa "egzotyka") i tam były niezłe cyrki. Zwykłe pierdoły były słabo dostępne i bardzo drogie. Domyślam się, że Mazda to inna historia. Tym bardziej że na OLX i Otomoto jest pełno samochodów sprowadzonych lata temu z USA.
@peanut_whu: Jeśli chodzi o Jeepa to akurat jest bardzo możliwe bo nawet pomimo tego, że Jeep należy do koncernu Fiata (dla tego Juventus np gra z reklamą Jeepa na koszulkach) ( ͡° ͜ʖ ͡°) to jest dalej stricte amerykańskie auto, zaś Mazda jest Japońska a Azjatyckie auta nawet pomimo modeli stricte na rynek USA jak Honda Accord Coupe czy Kia Ceed bodajże w sedanie idą w globalizacje
samochód jeździł 4 lata w Polsce, więc takie rzeczy są już zrobione


@peanut_whu: no lepiej sprawdź, kupiłem fusiona co jest w PL od 2019 i lampy przód nadal były USA i przeciwmgłowych tył niema ( ͡° ͜ʖ ͡°)

na przykład licznik w milach nie kilometrach


@Cztero0404: why not both? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PanKeks mam w domu dwie mazdy jedna 2005 gnije na potęgę i się będę z nią żegnał jak pan diagnosta każe mi wyjechać za bramę i mam też z 2018 i cóż tu blacha jest inna auto kilka zim przyjechało i nie ma grama rdzy
@peanut_whu: mam taki model z USA i generalnie oprócz braku świateł przeciwmgielnych i innego licznika to nie ma problemu z częściami. Tzn. W ASO chcieli mi ściągać katalizator z Japonii, bo twierdzili, że do wersji z normami spalin na USA w Europie nie dostanę takeigo katalizatora. Okazało się, że to nieprawda i można dostać w Polsce zamiennik.

Poza tym to trochę bierze rdza i auto jest słabo wyciszone. Przy prędkości ponad