Wpis z mikrobloga

@pdpacek: wątpię, że ktoś ci druknie w 1 szt. a przynajmniej nie w rozsądnej cenie. Nawet nie wiesz ile jest #!$%@?, by profesjonalne maszyny przygotować do druku. Chyba, że chcesz to po prostu jebnąć laserówką na jakiejś dużej drukarce biurowej.

Dochodzi jeszcze fakt, że trzeba by przystosować cały ebook do druku bo ebook to defacto plik html.
  • Odpowiedz
@Kryspin013 nie wiem jak to jest, dlatego pytam


@pdpacek: ja też aż tak super szczegółów nie znam, ale z tego co słyszałem to (przynajmniej duże maszyny) by porządnie rozgrzać maszyny przed drukiem robi się druki wstępne które potem wywala się do śmieci.

Inna sprawa też, że nie wiem jak tą książkę chciałbyś druknąć tzn już z przycinaniem stron i klejeniem?
  • Odpowiedz
@pdpacek: w sumie tak wygooglałem z ciekawości i np tu masz A5 za ~225 zł, chyba bez kosztów wysyłki, w miękiej oprawie, 2 tygodnie czekania i jako wsad musisz dać PDF, więc musiałbyś dosłownie we własnym zakresie przekonwertować ebooka pod PDF do druku z poprawnie ponumerowanymi stronami itp. (ebook w mobi, epub nie mają stron, one są liczone dynamicznie).

https://www.drukarniaszczecin.pl/druk-ksiazki-A5

Tu masz np ~200 zł
https://drukujtaniej.pl/ksiazki_w_oprawie_miekkiej_klejonej
  • Odpowiedz
@Kryspin013: epub akurat moze miec strony - Diuna pierwsza czesc na pewno pokazywalo mi strony na czytniku zamiast lokalizacji, do tego ewentualnie mozna zrobic print to pdf (chyba najprostrze rozwiazanie) i zobaczyc jakby to wygladalo przed wydrukowaniem.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: epub akurat moze miec strony - Diuna pierwsza czesc na pewno pokazywalo mi strony na czytniku zamiast lokalizacji,


@pigmaster: jak pisałem, są liczone dynamicznie.

do tego ewentualnie mozna zrobic print to pdf (chyba najprostrze rozwiazanie) i zobaczyc jakby to wygladalo przed wydrukowaniem.


Nie bawiłem się nigdy tym. Jak faktycznie jakiś soft to prosto umożliwia to odpada ten problem.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: No wlasnie strony nie sa liczone dynamicznie tylko sa w dokumencie, Kindle mi pokazuje tyle stron ile jest na stronie ksiazki na ebookpoincie a jak dalem przekonwertuj do PDF i dalem format papieru A4 (a wydaje mi sie ze powinien byc B5 albo cos takiego) to wygenerowalo mi tyle stron ile pokazuje epub. Fakt nie nalazlem znacznikow konca stron, bo kazdy plik w epub to jest rozdzial. Hmm ale
pigmaster - @Kryspin013: No wlasnie strony nie sa liczone dynamicznie tylko sa w doku...

źródło: epub

Pobierz
  • Odpowiedz
Akurat Atril to bardzo prosty program i tyle rozroznia pliki ktore sa w zipie epub (jesli rozpakujesz epub zobaczysz ze to co masz po prawej w atril to oddzielne pliki xhtml) Natomiast taki okular pokazuje liczbe stron (zaraz po zainstalowaniu bez grzbania w ustawieniach), tak samo kindle pokazuje ilosc stron zgadzajaca sie mniej wiecej z ebookpointem - uzylem innej czcionki niz byla w dokumencie, plus kindle tez robi re-flow pewny ale sledzenie stron pokazuje je prawidlowo. Zakladam ze roznica jest w tym ze wpliku ze Stylami sa zdefiniowane czcionki i marginesy:

@Page{
margin: 20px 20px 20px 20px;
}

h1.part-title{
pigmaster - Akurat Atril to bardzo prosty program i tyle rozroznia pliki ktore sa w z...

źródło: screen

Pobierz
  • Odpowiedz