Wpis z mikrobloga

Co u was robi scrum master


@Michal_Spira: Teoretycznie:
Zajmuje się przestrzeganiem, by zadania były realizowane zgodnie z koncepcją scrumową, usuwa przeszkody, które stają na drodze realizacji projektu, zapewnia wsparcie zespołowi, motywuje go i wspiera, rozwiązuję codzienne problemy.
Ja na szczęście takiego mam.
Nie wiem jak inni
  • Odpowiedz
@Michal_Spira: nic. Czasami scrum master jest pożyteczny i robi to co powinni robić inni np. pilnuje faktycznie praktycznych rzeczy, komunikuje się z kim tam trzeba, szuka blockerów (ale nie związanych ze scrumem tylko robotą)
  • Odpowiedz
@Kresse: np: dziękując za szybkie i sprawne wykoanie zadań (ofc z przekazaniem do liniowego co na sesji feedbackowej (Jezu jak ja nienawidzę tego słowa) się okazało. I miało pozytywny wpływ w jednej ważnej decyzji :)
  • Odpowiedz
@zibizz1: No czasem tak to wygląda w firmach. Ja miałem szczęście bo mam technicznego gośćia, co sam przez masę lat robił jako programista. I czasem też wskakiwał do projektu i robił tego typu pracę, jak jakiegoś developera nie było, a coś pilnego się trafiło
  • Odpowiedz
@prymus142: bo SM to taki kapitan drużyny na boisku a nie trener który stoi obok. Najlepiej zawsze pracuje mi sie gdy jest to jeden z programistów, rola SM zajmuje średnio 2h dziennie, taki na pelny etat to mógłby ogarnać 4 zespoły
  • Odpowiedz
@zibizz1 Nie no, czasem przygotuje kółeczka, kwadraciki, kolorowe kartki w boardzie, by potem w ramach integracji zespołowej i wyplucia z siebie co nam nie leży, rysujemy sobie projekt przedszkola i dzielimy się w grupie, kto jest np odpowiedzialny za sale, kto za plac zabaw. Cudowne doświadczenie ()
  • Odpowiedz
@Creamfields: chodzi o to że to dodatkowa funckja, a nie stanowisko, to nie jest nauczyciel w klasie tylko dyżurny który ma kilka dodatkowych zadań. Kapitan pasuje pod tym względem że moderuje i jak jest spina to on ma taki konflikt rozwiązać
  • Odpowiedz