Wpis z mikrobloga

@testynaprodukcji: Przy obecnych stopach, brak wkładu to kopanie pod sobą dołka, ponieważ zwiększasz tylko kapitał do spłaty. Sensowniej jest robić na odwrót, czyli agresywnie nadpłacać.
@marcpol: Powiem tak, interesowałem się w kilku bankach, które biorą udział i nikt nie potrafił mi tego dokładnie wytłumaczyć. Razem ze mną czytali strony rządowe i BGK... Na czym polega to "poręczenie"?
Raty i parametry kredytu zostają takie same, ale co się dzieje z tymi, np. 100tys. poręczonymi przez BGK. Muszę to potem spłacić czy jak?
@marcpol

O szczegółach programu przeczytasz na stronie rządowej


Czy dział spadku, w którym kilku spadkobierców oddało udziały w nieruchomości jednemu też podlega pod poniższe?

Warunkiem otrzymania wsparcia jest:

niedokonanie darowizny mieszkania lub domu jednorodzinnego na rzecz członka rodziny w okresie 5 lat poprzedzających złożenie wniosku o rodzinny kredyt mieszkaniowy;
@marcpol: Powiem tak, interesowałem się w kilku bankach, które biorą udział i nikt nie potrafił mi tego dokładnie wytłumaczyć. Razem ze mną czytali strony rządowe i BGK...


@testynaprodukcji: Niestety, ale zwykle tak to wygląda - pracownicy banków często nie są kompetentni...

Raty i parametry kredytu zostają takie same, ale co się dzieje z tymi, np. 100tys. poręczonymi przez BGK. Muszę to potem spłacić czy jak?


@testynaprodukcji: Tak. To tylko
@Goglez: Według ustawy:

Art. 5. 1. Rodzinny kredyt mieszkaniowy może zostać udzielony, jeżeli:

1) osoby wchodzące w skład gospodarstwa domowego kredytobiorcy nie posiadają prawa własności lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego oraz w okresie pięciu lat poprzedzających złożenie wniosku o udzielenie tego kredytu nie dokonały zbycia takiego prawa w drodze darowizny na rzecz osoby zaliczanej do I albo II grupy podatkowej, o której mowa w art. 14 ust. 3 pkt 1 albo