Wpis z mikrobloga

@AndrzejBabinicz ty naprawdę, jako źródło wiedzy podałeś reddit? Karniwore to nie tylko produkty odzwierzęce, widać oboje nie wiecie za bardzo o czym rozmawiacie ( ͡º ͜ʖ͡º). I skąd te 150g protein wyrwałeś? Wiesz w ogóle jak to liczyć czy trzeba kompletnych podstaw? BTW ja jem ponad 200g ( ͡º ͜ʖ͡º). Ja tu nie przyszedłem żeby kogoś uczyć co ma jeść. Bądźcie
  • Odpowiedz
@zbrodnia_i_kawa tutaj też widzę podstaw brakuje. Burzenie bilansu gdy nie ma się pojęcia co się robi to bardzo ryzykowna gra. Każda dieta wysokobiałkowa jest też wysokotłuszczowa bo inaczej się nie da. I właśnie to jest ich zmorą. Ale nie będę się mądrzyć. Co ja tam wiem. Ode mnie tylko rada, nie musisz nie rób, taki sposób odżywiania przyniesie ci o wiele więcej szkody niż pożytku.
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: no to nie chodzi o to, tylko jeśli masz jakąś wiedzę, a wydajesz się bardzo pewny siebie, to masz jakieś powody, dlatego zapytałam dlaczego tak sądzisz. Czemu nie chcesz odpowiedzieć na żadne z moich pytań? Czemu arbitralnie stwierdzę, że masz rację, bo tak mówisz, bez żadnego wytłumaczenia.
  • Odpowiedz
@zbrodnia_i_kawa ja nic nie wiem, obserwuję tylko siebie i swoje ciało, swoje zdrowie. Ogólnie nie ma w tym żadnej magii, wszystko jest względnie podobne tylko wymyślają różne nazwy, żeby sprzedać coś innego. Do wszelkich diet należy jednak podchodzić ostrożnie a do cudów, które obiecują propagatorzy, z dużym dystansem. Prawda jest taka, że zawsze najlepiej jak coś jest zbilansowane, pamiętaj, natura jest najmądrzejsza.
Próboj, testuj. Ja jednak jestem pewny że to zły
  • Odpowiedz
@zbrodnia_i_kawa nie nie tylko. Mylicie podstawy. W tej diecie chodzi o tłuszcze odzwierzęce, co jest jakimś kompletnym kretynizmem według mnie no ale ok. Wszystko w co uwierzą ludzie można sprzedać ( ͡º ͜ʖ͡º). Założę się, że i dietę Nutella można by komuś wcisnąć ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@zbrodnia_i_kawa
Dozwolonymi produktami na diecie karniwora są:
wszystkie rodzaje mięs tj. drób, wołowina, wieprzowina, dziczyzna, jagnięcina, cielęcina itd.,
smalec, łój, masło, ghee, sery żółte i pleśniowe,
ryby chude i tłuste,
owoce
  • Odpowiedz
@zbrodnia_i_kawa z tego co widzę, to w tej diecie obniża się spożycie węglowodanów do 5g. Ja naprawdę nie chcę się wymądrzać ale proszę, poczytaj po co organizm potrzebuje cukrów i dlaczego ich eliminacja może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń. Ja wiem, że są kołcze i nawiedzeni, którzy twierdzą inaczej ale warto chyba jednak mieć zdrowy rozsądek i nie dać się farmaceutycznej propagandzie.
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: obawiam się, ze to właśnie wolna glukoza uszkadza naczynia krwionośne, gdzie potem zbiera się LDL tworząc blaszki miażdżycowe, więc jeśli cokolwiek niszczy organizm, to właśnie węglowodany, szczególnie jeśli się ma rozregulowaną gospodarkę hormonalną
  • Odpowiedz
@zbrodnia_i_kawa ok, też myślę, że nadmiar węgli jest zły ale całkowita ich eliminacja jest znacznie znacznie gorsza.
Jeżeli koniecznie musisz być uparta to przynajmniej suplementuj witaminy i minerały. I jeśli chcesz, a tak zrozumiałem, wyleczyć jelita to zupełnie nie tędy droga, idziesz wręcz w odwrotnym kierunku.
Ja jestem na wysokim białku ale robię to świadomie ze zgodą na konsekwencje a jest ich sporo. To naprawdę nie ma nic wspólnego ze zdrowiem. Jako dziewczyna, może będzie lepiej bo nie musisz przyjmować aż tyle pożywienia. Ale monitoruj i spodziewaj się bardzo wielu skutków ubocznych od zmian skórnych, przez notorczywe bóle głowy, szczególnie potylicy aż po problemy ze stawami. Niestety fizyki i chemii nie da się oszukać i nie pomogą tu bzdury jakie potrafią ludzie wymyślać na poparcie swoich teorii.

## Dlaczego dieta carnivore jest niebezpieczna dla zdrowia?
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: tak, naprawdę jako źródło wiedzy podałem link z reddita, gdzie masz odnośniki do źródeł informacji, jak np. Narodowy Instytut Zdrowia, który jest agencją rządową USA.

Spytałem się, co jest szkodliwego w jedzeniu 150g białka, oświecisz mnie? Bez złośliwości, smieszków, sarkazmu, po prostu odpowiedz na pytanie albo je zignoruj.

Napisałem, że carnivore to mięso i produkty odzwierzęce, po czym Ty mi zaprzeczasz, a następnie wyjaśniasz @zbrodnia_i_kawa że dozwolonymi produktami na diecie carnivore są... mięso i produkty
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: A gdzie ja napisałem, że Ty pisałeś coś o 150 gramach białka?
Ja przynajmniej jestem gotowy bronić swoich tez porządnymi argumentami, Ty za to jedyne, co zrobiłeś, to przekopiowałeś pierwszy link znaleziony w google xD
I ja jeszcze żadnej rady jej nie udzieliłem, Ty za to mnóstwo i wszystkie gówniane! Ty nawet nie wiesz, na czym polega dieta carnivore, a to podstawowa sprawa. Jak nie masz pojęcia, o czym
  • Odpowiedz