Wpis z mikrobloga

  • 2
@enron lub generalnie - argument aby się nie żenić bez intercyzy (lub w Polsce - w ogóle)


@DEMONzSZAFY: nie żenić się z byle kim, jeśli już. Z odpowiednią osobą nie potrzebujesz intercyzy (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
przecież namierzyli je dzięki temu że albo robiono na nich zbiórki na kierowców, albo z nich wspomagano fundusze dla tychże.


@enron: czyli jak mąż nie robił zbiórki to jest nie do namierzenia?
tak pytam bo nie wiem
  • Odpowiedz
  • 0
@enron to prawda ale są całkiem częste przypadki gdy przez 5-10 lat jest spoko, potem ślub i po roku osoba się zmienia o 180°


@DEMONzSZAFY: to raczej są przypadki typu "w sumie faktycznie trochę bywało nieteges, no ale że aż taak się zmieni?"
@awful2: nic to, ja tam nie sądzę żebym zobaczył to "do czasu", no chyba że moja żona jest tak cierpliwa by przez 20 lat knuć spisek
  • Odpowiedz
  • 0
przecież namierzyli je dzięki temu że albo robiono na nich zbiórki na kierowców, albo z nich wspomagano fundusze dla tychże.


@enron: czyli jak mąż nie robił zbiórki to jest nie do namierzenia?

tak pytam bo nie wiem


@heniek_8: no jeśli np. przelewał na swoje konto z jakiegoś kryptokantoru to będzie już jakiś ślad, po którym będzie się dało dojść do źródła. A jak w artykule opisują, jeśli już są przesłanki
  • Odpowiedz
@DEMONzSZAFY: nawias niczego nie zmienia.

Nie wiem skąd taka głęboka wiara u wykopków w obezwładniającą moc intercyzy... Prosicie się o kłopoty, panowie, nie mając ogarnięcia w przepisach i praktyce.
  • Odpowiedz
  • 0
Nie wiem skąd taka głęboka wiara u wykopków w obezwładniającą moc intercyzy...


@kosmita: Hmm, no to napisz bo sam jestem ciekaw. Rozdzielność majątkowa dotyczy wszystkiego co zgromadzisz po jej ustanowieniu i nie bardzo kojarzę żeby były jakieś wyjątki...
  • Odpowiedz
@DEMONzSZAFY: istnieje cała masa tricków wyłączających intercyzę w całości, w części, albo w określonych okolicznościach. Spora część przepisów z gatunku "okołorozwodowych" ignoruje istnienie intercyzy - np. Ustawa "antyprzemocowa". Spora część przepisów zobowiązuje strony małżeństwa w zakresach wykluczających możliwość regulowania intercyzą (np. spadkowanie, odszkodowanie, świadczenia opiekuńcze).

Także... jak ktoś ma wątpliwości co do partnerki i uważa że je rozwiąże intercyzą - to lepiej niech się nie żeni, bo lepiej nie mieć kłopotu
  • Odpowiedz
Rozdzielność majątkowa dotyczy wszystkiego co zgromadzisz po jej ustanowieniu i nie bardzo kojarzę żeby były jakieś wyjątki...


@enron: rozdzielność majątkowa nie chroni twojego mienia w wypadku przywłaszczenia przez partnerkę. Ja w taki sposób straciłem pamiątki rodzinne, antyki, obrazy, rzeźby, srebra, biżuterię - wszystko z majątku odrębnego, należące do mojej rodziny od pokoleń, oraz zakupione przeze mnie w czasie rozdzielności majątkowej.

Masz rachunki na pamiątki rodzinne? Potrafisz wszystko udokumentować? Raczej to niemożliwe.
  • Odpowiedz
@DEMONzSZAFY: @kosmita Najlepiej ofc. co do krypto to nie chwalić się. Ja się swojej dziewczynie nie chwaliłem i ją straciłem. W sensie z innego powodu, ale może jakby wiedziała ile mam to by była na zawsze? XD
  • Odpowiedz
  • 0
Rozdzielność majątkowa dotyczy wszystkiego co zgromadzisz po jej ustanowieniu i nie bardzo kojarzę żeby były jakieś wyjątki...


@enron: rozdzielność majątkowa nie chroni twojego mienia w wypadku przywłaszczenia przez partnerkę. Ja w taki sposób straciłem pamiątki rodzinne, antyki, obrazy, rzeźby, srebra, biżuterię - wszystko z majątku odrębnego, należące do mojej rodziny od pokoleń, oraz zakupione przeze mnie w czasie rozdzielności majątkowej.


@kosmita: czyli nie piszesz o wadzie intercyzy jako takiej, tylko
  • Odpowiedz