Wpis z mikrobloga

powiedzcie mi jak to jest, że takie #allegro potrafi utrzymać jakiś poziom bezpieczeństwa, a jak daję ogłoszenie na #olx tego od razu dostaję sms-y od dwóch konkurencyjnych serwisów scamerskich "przedmiot sprzedany, w celu odebrania pieniędzy zaloguj się do własnego banku" i oczywiście lipny link, na którym scamer czeka na mój login i hasło.

jak to jest, że allegro nie jest celem takich akcji, jak oni to robią?

#scam #niebezpiecznik #zaufanatrzeciastrona
  • 6
@programista15cm: To chyba nie to. Na OLX miałem tak że po wystawieniu ogłoszenia przychodziły wiadomości od scamera a na stronie nie pokazywało się że ktokolwiek podejrzał numer telefonu. I teraz tak, albo ktoś w olx sprzedaje numery telefonów, albo API olx zezwala na wyciągnięcie numeru telefonu ze skryptu bez odświeżania strony. Natomiast na alledrogolokalnie nie widzę mojego numeru w aukcji, dopiero po kupnie pojawia się taka opcja.
#!$%@? ze allegro cos, na allegro lokalnym NIE RAZ dostalem scam kolego od Clinet id = 2382389329823 jakis randomek bez konta na allegro i prosi o maila bo nie moze kupic. #olx to dno IT raczej ale nie tak ze allegro jakies magiczne miejsce jesli chodzi o walke z takim scam.