Wpis z mikrobloga

#giftpol #januszebiznesu #januszex Wstyd się przyznać no ale miałem kiedyś trochę długów związanych z niewypalonym biznesem. Było tego sporo i zatrudniłem się na umowę pracę (miałem bardzo dobrą pracę w IT) wykonywałem wszystkie swoje zadania, umowy cały czas przedłużane, aż dostałem na czas nieokreślony no i w pewnym momencie zaczęły przychodzić zajęcia od komornika. Księgowa, przyjaciółka rodzina właściciela taka typowa Grażyna #!$%@?ła się do pokoju pełnego pracowników, rzuciła mi kopie na biurko i kazała mi to spłacić natychmiast bo jej nikt nie płaci za prowadzenie egzekucji pracowników. No #!$%@? przecież przyszły te zajęcia bo nie miałem ich jak spłacić xD Dwa tygodnie później mnie zwolniono w zasadzie za zajęcia. Jak w takim razie spłacać? Całe szczęście ten problem minął, a miałem dwa przypadki takie, że pracodawca się pruł o zajęcia. Normalna sprawa prowadzić zajęcia przez pracodawcę. Nie można zwalniać za zajęcia jak się udowodni w sądzie to się wygra zawsze. Ja sobie dałem spokój.
  • 15
@Soothsayer: Każdy pracodawca powinien spodziewać się egzekucji komorniczych i jak ma swoją księgowość to powinien mieć procedury na to i oprogramowanie ułatwiające prowadzenie tego. A jeżeli biuro rachunkowe to od razu w pakiecie musi mieć ujętą obsługę egzekucji, a nie dopiero jak pierwsza przyjdzie bo pewnie znajdą się janusze co będą chcieli to od pensji odjąć.
@wOczekiwaniuNaOdzyskMojegoKonta: z perspektywy osoby, która prowadzi bardzo malutki biznes i się zwyczajnie nie zna na takich rzeczach (długi, komornicy itp.) to sam fakt otrzymania pisma od komornika już jest irytujący i niepokojący, dochodzi też dodatkowa praca z tym związana i stres czy na pewno wszystko formalnie załatwiłeś tak jak powinieneś.

Czy to aż taki problem obsługiwać te zajęcia?


@radio_dalmacija: czy AŻ taki problem to nie wiem, zawsze można takie "drobne"
@wOczekiwaniuNaOdzyskMojegoKonta: a wolałbyś wiedzieć na co się piszesz czy dowiedzieć się o fakcie po zatrudnieniu i później się na szybko doktoryzować z zajęć komorniczych? Ja nie piszę, że bym nie zatrudnił tej osoby, ja piszę o sytuacji

ma zajęcia komornicze o których nic mi nie powiedział


A gdybym prowadził firmę, która ma dział księgowy i już jakoś bardziej rozbudowane kadry, a nie zwykłą JDG z jedną/dwiema osobami zatrudnionymi to też inna