Wpis z mikrobloga

#programista15k muszę to przyznać, że jak się mówi o mojej pracy z pogardą, jak czytam codziennie tutaj posty o „śmierci crudziażom” to robi mi się trochę przykro, ale nie z tego, że to prawda, że AI kiedyś tą pracę mi przejmie. Przykro robi się jak z uśmieszkiem na twarzy wykopowicze tutaj czerpią polacką satysfakcję z tego, że zbliża się trudny czas.

Na prawdę zabawne, chłopaki potracą pracę, ktoś się przekwalifikuje, ktoś dostanie depresji, ktoś pewnie wybierze sznur. Zajebiście śmieszne.
  • 14
@rolling_stone_with_no_hope: no to się przebranżawiasz, tak jak to polecali twoi koledzy wszystkim ludziom, którzy narzekali na swoją pracę xD trafiła kosa na kamień. Zdradzę ci jedną niepisaną prawdę: dopóki żyjesz powyżej pewnego standardu, to nikogo nie będzie obchodzić, że coś ci nie pasuje. Ostatnio to doskonale udowodniła drama, w której Hasanabi został obśmiany przez wszystkich swoich widzów na live za stwierdzenie, że "streaming jest trudniejszą pracą niż prawdziwa praca".
Pandillero - @rollingstonewithnohope: no to się przebranżawiasz, tak jak to polecali ...
@rolling_stone_with_no_hope: popyt i podaż. To nie jest tak, że za 15k ciągnęło i nagle stop, nawet za 8k nie weźmiemy. Tak samo jak inwestycje ruszyły przy niskich stopach tak samo zaczną ruszać jak zarobki spadną. Im niżej stawki schodzą tym bardziej będzie świerzbić ręka, że może jednak warto inwestować.

A jak ktoś bierze kredyt pod korek, bo akurat w tym momencie zarabia dużo to jego wina. Moja rata kredytu to mniej
Przykro robi się jak z uśmieszkiem na twarzy wykopowicze tutaj czerpią polacką satysfakcję z tego, że zbliża się trudny czas.


@rolling_stone_with_no_hope: ale ja bym to rozdzielił na dwie grupy; innych kuców oraz niekuców.

Normik nie lubi programistów i ma złą opinie o kucach trochę z naszej winy jako grupy. Ciągłe chwalenie się kasą, niestety widoczny autyzm, posty które się wywyższają etc.

Kuce gardzące "crudziażami" to objaw pseudo elitaryzmu niektórych tutaj i
A ogólnie ten cały tag jest toksyczny. Nie ma tu fajnych dyskusji o programowaniu czy jakiś normalnych dyskusji o branży tylko właśnie głupie teksty, wylewający się autyzm i tak dalej.


@janciopan: w pełni się zgadzam z tą konstatacją. Generalnie Wykop to nie jest miejsce przyjazne dyskusjom, bo są tu faworyzowane krótkie, śmieszne komentarze. Przeciętny wykopek czerpie satysfakcję z wyrażenia swojej opinii w postaci wyzwania innych. Nie mówię, że atakowanie innych jest
Normik nie lubi programistów i ma złą opinie o kucach trochę z naszej winy jako grupy. Ciągłe chwalenie się kasą, niestety widoczny autyzm, posty które się wywyższają etc.


@janciopan: Kiedyś się nawet nad tym zastanawiałem, że w przypadku strajków (jakkolwiek nierealnie to brzmi) bylibyśmy bardzo źle odbierani przez społeczeństwo. Mimo, że płacimy podatki od każdej złotówki, w przeciwieństwie do niektórych grup.
@WyjmijKija Chodzi o to, że Ty sobie możesz pozwolić na ratę kredytu poniżej 10% pensji i komfort psychiczny. Niektórzy muszą dawać blisko połowę pensji, tyle co by ich najem kosztował, i siedzieć jak na bombie. Łatwo się mówi z Twojej perspektywy po prostu.
@lunaexoriens: ale ja nie mówię z perspektywy osób, które oddają 50% pensji, bo po prostu są zmuszone sytuacją i inaczej się nie da, tylko z perspektywy osób, które zarabiają 15k, bo wskoczyły na górkę stawek, rzuciły się na kredyty gdzie oddają np. 30% pensji gdzie wystarczy spowolnienie na rynku i jest sraka w gacie i 60% pensji ma iść na kredyt.