Wpis z mikrobloga

@pearl_jamik kurczę ciężko z tym dyskutować bo te opinie to zawsze tylko opinie. Bardzo subiektywne. IMO bardzo dobry film na tle innych dzisiejszych produkcji. Brak chamskiego upychania na siłę woke, chociaż progresywne motywy da się odnaleźć. Dość wierne trzymanie się książki, chociaz wiele rzeczy zostało mega spłyconych. Wizualnie film jest spoko. Zimmer robi robotę.
No nie wiem czego się czepiasz. Dla mnie mocne 9/10. Ale wciąż, to tylko moja opinia.
ci co oceniają diunę na 9 lub wyżej mają gwoździa we łbie


@MirkoLord: Ci co oglądają MMA i piłkę nożną to dopiero mają gwoździa we łbie. No sorry, ale nie jesteś żadnym autorytetem do oceniania.
Dość wierne trzymanie się książki, chociaz wiele rzeczy zostało mega spłyconych.


@kartofel: w sumie to sam sobie przeczysz w tym zdaniu trochę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@getin no nie. Ciężko pokazać narkotyczne wizje opisane w książce.
Nie wprowadzono zadnych wątków sprzecznych z oryginałem. Nie usunieto zadnego istotnego watku.
Postaci sie zgadzają. Mozna się przyczepić do postaci Alii od norza. Ale ta zmiana nie zmienia wydzwięku ksiażki. Także film jest bardzo wierny książce, na tyle na ile film może ksiażkę obrazować.
@getin haha, może masz trochę racji, trochę ten wątek popchnęli, ale nie przesadzajmy, że aż tak bardzo.

EDIT:
Jak sobie przypominam z książki, to tam też podobny temat się przewiajał. Dlaczego Leto Atryda nie poślubił Jessiki? Ten wątek przwijał się w tle fabuły wielokrotnie. Więc IMO drama pokazana w filmie wpisuje się w książkę.