Wpis z mikrobloga

Czy można w jakiś sposób zakodować (skopiować) kartę dostępową do zamku w drzwiach, żeby siedziała sobie na telefonie z #nfc?

Jak przykładam, to telefon na nią reaguje, ale nic poza tym.

Już mnie wkurza, że ciągle jej zapominam i muszę chodzić do recepcji, żeby pożyczyć zapasową ;)

#bezpieczenstwo #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 10
@Altar wsadz karte dostępowa do etui telefonu?:) A tak na serio czasem sie nie da bi sa pozabezpieczane w jakis sposob przed tym. Próbowałem to zrobic kiedys pzez te apki i nie dzialalo to na "moich" czyrnikach
@humun: Tak mi się wydaje, że jakoś to zakodowali. Juz kiedyś poległem, ale postanowiłem spróbować jeszcze raz. W końcu ktoś je kopiuje, jak trzeba więcej. Mieszkanie wynajęte, więc nie mam się jak dowiedzieć, co tam siedzi.
@virusriddle:

Osobiście to bym poprosił na recepcji kontakt do serwisu tych zamków i zapytał ich ile kosztowałoby wgranie przepustki do telefonu ;⁠-⁠)

To by było optymalne, tylko że za późno się obudziłem i za 3 miesiące będę się przeprowadzał. Trzeba było próbować wcześniej ;)
Kiedyś, przy użyciu czytnika z Ali próbowałem skopiować taga do otwierania parkingu strzeżonego. I też nie działał.
Tymczasem, poczytam artykuł :)