Wpis z mikrobloga

Z jakich przeglądarek korzystacie Mirasy i jakie polecacie?

Kiedyś było wiadomo, że #tylkoopera Jednak #opera skończyła się na 12.16.

Martwi mnie brak aktualizacji (zwłaszcza bezpieczeństwa) mojej operki.

Zależy mi na czymś, co przynajmniej w połowie jest tak funkcjonalne jak 12.16 - gesty myszy, otwieranie nowej karty na wierzchu a nie w tle (jak mnie to #!$%@? w ff czy nowej operze jak mi się nowa karta gdzieś w tle otworzy i szukać trzeba), rss i poczta to opcja z której mógłbym ewentualnie zrezygnować. Miło by było gdyby interfejs dało się łatwo zmieniać i dostosować wygląd do własnych upodobań - jak to bywało w starszych operach.

#pytanie #przegladarki #internet
  • 16
@rozowypasek: Jak otwieram link w nowej karcie, to tylko opera do 12.16 dawała wybór czy otworzyć na wierzchu czy w tle.

@Otsego_Amigo: FF mi zawsze wygląda jak IE z innym logiem. Poza tym konieczność szukania rozszerzeń zniechęca do korzystania z produktu.

Jednak jeśli nie znajdę nic lepszego to może się na niego przesiądę.
@1044: w ff gdy klikniesz ppm masz do wyboru ''otwórz w nowej karcie'' i ''otwórz w nowej karcie w tle'', używałam opery dawno temu, potem przesiadlam się na ff i tak mi zostało, i tak jak panowie wyżej polecam :D
@1044: Dodatki:

Add to Search Bar - umożliwia dodawanie wyszukiwarek jak w operze

All-in-One Sidebar - boczny panel ustawień/funkcji z możliwością ukrywania do krawędzi ekranu jak w operze

Speed diali jest masa ja mam (FVD Speed Dial)

FireGestures - gesty, skróty, bardziej rozbudowane niż w operze

Brief - Czytnik RSS

Tab mix plus - pierdyliard ustwień typu otwieranie kart itp

To tak na szybko.

Dodatki zmieniające wygląd tutaj: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/complete-themes/

Jak wpiszesz
@Otsego_Amigo: Przyzwyczajony jestem naprzemiennie otwierać karty raz w tle, raz na wierzchu, zależnie od tego, co przeglądam. Niestety nawet rozszerzenie nie daje możliwości korzystania z tych opcji "jednocześnie". Trochę smuteczek ale jeszcze sobie potestuję.
@1044: może jest taka opcja w którymś rozszerzeniu, ja jej nie potrzebowałem więc nie chciało mi się szukać.

Sam się dopiero miesiąc temu po kilku latach na Opera 9-12 na FF przerzuciłem i jeszcze nie odkryłem wszystkich opcji i dodatków.
@Otsego_Amigo: Spoko, spoko. Poszukam, może znajdę coś lepszego. Na razie muszę ogarnąć te rozszerzenia, które pościągałem. ;)

Szkoda, że żeby w nowych przeglądarkach osiągnąć jaką-taką funkcjonalność trzeba się naszukać rozszerzeń. Kiedyś opera była gotowym produktem od razu po instalacji. Jedynie w wyglądzie można było sobie pogrzebać, jak się defaultowy nie podobał.