Wpis z mikrobloga

Jeszcze kilka lat i umiejętność tworzenia programów, będzie czymś naturalnym dla każdego człowieka tak samo jak czytanie i pisanie. Ci którzy nie będą w stanie w 10 minut stworzyć gotowego frontendu czy backendu będą nowymi analfabetami. Poznawanie frameworków, będzie czymś czym było do tej pory czytanie lektur szkolnych. Dzieci w szkołach będą tworzyły boty na lekcjach i bawiły się z AI.

Dlatego też powstaje coraz więcej akcji, które zachęcają kobiety do kursów programowania. Nie chodzi o to żeby miały po tym pracę tylko o to żeby były w stanie sie odnaleźć w nowym świecie. To tak jakby uczyć człowieka na nowo umiejętności czytania. Analogicznie jak w XIX wieku zaczęto kształcić kobiety, żeby mogły się rozwijać tak samo jak mężczyźni.
Wyobrażacie sobie kobietę, która nie umie czytać i pisać?
No to za kilka lat będzie to dotyczyło programowania.
#pracait #korposwiat #programowanie
ZbigniewUSA - Jeszcze kilka lat i umiejętność tworzenia programów, będzie czymś natur...

źródło: 1256526

Pobierz
  • 3
@ZbigniewUSA kobiety nie umieją pdfa podpisać. Kto z kobietami pracuje ten wie jak to wygląda. I nie dlatego że jest to dla nich za skomplikowane, po prostu ich to nie interesuje. A co dopiero jakieś programowanie xD

Za tą umieją wiele innych rzeczy, które niekoniecznie interesują mężczyzn. U mnie w pracy jest ponad 90% kobiet, ale w dziale it jest 100% mężczyzn. Weź to wytłumacz.
Jeszcze kilka lat i umiejętność tworzenia programów, będzie czymś naturalnym dla każdego człowieka tak samo jak czytanie i pisanie.


@ZbigniewUSA: bzdura do kwadratu

na #!$%@? rolnikowi programowanie ?

w dwa, prosty kod wylistuje ci AI.

wiec pudło
bzdura do kwadratu


na #!$%@? rolnikowi programowanie ?


w dwa, prosty kod wylistuje ci AI.


wiec pudło


@msr99: w średniowieczu też #!$%@? głupoty, że chłop nie musi umieć czytać tylko ma obrabiać pole ale czasy się zmieniły. A co do drugiego, to byle julka za pomocą promtów zrobi sobie w kilka minut program, który jeszcze niedawno mógł zrobić tylko programista30k. Więc #!$%@? nie wiem o #!$%@? się do mnie plujesz, skoro