Wpis z mikrobloga

Horrory Precla czyli cykl o grach krótkich i dziwnych
Wpis 2

"The Supper"
https://store.steampowered.com/app/1171370/The_Supper/

Producent: Octavi Navarro
Rok wydania: 2020
Czas gry: 30 minut
Cena: darmowa

Historia o staruszce prowadzącej tawernę. Kobieta jest w kiepskim stanie, nie do końca jest poczytalna i nie ma nóg. Jednak coś trzyma ją przy życiu i to nie tylko jej praca. Czeka na pewnych konkretnych klientów, żeby móc przygotować im wyjątkową kolację.
Gra jest przygodówką point & click nawiązującą do klasyki gatunku. Mamy tu więc śliczny pixel art i zagadki, chociaż niezbyt trudne, takie w sam raz. Niech nie zwiedzie Was jednak uroczy wygląd gry, bo historia porusza tematy dość ciężkie. Dodatkowo interesujący jest kontrast kreskówkowej estetyki z dość makabrycznymi scenami i ideami. Uwielbiam tę grę, bo w krótkim czasie opowiada dość konkretną historię, nawet jeżeli w pewnych momentach niedopowiedzenia bolą.

Ocena: 9/10

#gry #horror #steam #pointandclick #przygodowki #horroryprecla
mrocznyprecel - Horrory Precla czyli cykl o grach krótkich i dziwnych
Wpis 2

"The Su...

źródło: 20240316112105_1

Pobierz
  • 8
@Pomruczenie: Kontrast jest dość spory, przyznaję, ale to dość popularny zabieg w grach niezależnych. Widzę to tak, że możemy postrzegać coś w sposób wyidealizowany, cukierkowy, ale to nie sprawia, że znikają wady świata wokół nas. Złe rzeczy i tak się będą działy, niezależnie od tego czy my chcemy je dostrzegać, czy też nie. Polecam spróbować, nie wiem czy się spodoba, ale warto zobaczyć jak takie połączenie wygląda. Tym bardziej, że darmo
@mrocznyprecel: Z tym czasem gry to dwukrotnie przestrzeliłeś, mi steam pokazał 15 pod koniec.

Bardzo przyjemna, krótka historyjka. Horrorem bym tego nie nazwał, bardziej taka opowiastka, która ma wystraszyć dzieciaki na obozie przy ognisku. Zbyt wiele głębi tutaj nie było, zagadki też raczej takie że ciężko utknąć. Nie żałuję tych 15 minut i szanuję za udostępnienei tego za darmo, ale raczej za miesiąc już nie będę o tej grze pamiętał.
@Pomruczenie: Podoba mi się to porównanie do straszenia przy ognisku, ładnie oddaje klimat takich produkcji. Czas mi się trochę ciężko ocenia, tym bardziej jak znam grę już od dawna. W sumie trochę bym chciał trudniejsze zagadki, ale doceniam, że to co jest płynnie rozwija fabułę. Dziękuję za opinię, fajnie było poczytać inną perspektywę.