Wpis z mikrobloga

Dobry. Poszukuje właścicieli #renault #talisman i #megane 1.6 TCe.
Chodzi o koszty utrzymania obu modeli, czy bardzo sie różnią pod tym względem?

Ogólnie to rozglądam się za Megane 4 GT 1.6, ale jest duży problem żeby znaleźć jakąkolwiek na sprzedaż, a jeszcze większy żeby znaleźć sensowny egzemplarz, dlatego moje przyszłe auto co raz bardziej kieruje się w stronę Talismana, których jest dostępnych więcej, a nawet da się je trochę taniej kupić. Tylko nie wiem czy ten tańszy zakup nie odbije się na kosztach utrzymania, stąd moje pytanie, czy talisman jest droższy w utrzymaniu od megane 4 gt?
#motoryzacja #samochody
  • 7
nie odbije się na kosztach utrzymania, stąd moje pytanie, czy talisman jest droższy w utrzymaniu od megane 4 gt?


@B0SAK: przecież te auta sa w podobnym standardzie, to nie marka premium, zeby koszty utrzymania byly wysokie. Wszytko jest tanie do tych aut na podobnym poziomie co golfy, ople i pezoty. Nad czym tu dywagowac?
@SpokojnyPan: @B0SAK Talisman będzie droższy w utrzymaniu bo jest większym samochodem chociaż tutaj mamy GT zatem takie klocki czy hamulce cenowo mogą być podobne. Aczkolwiek to jest Renault i często za "GT" się dopłacało ekstra. Na pewno należy uważać na połączenie silnika benzynowego 1.6 i automatycznej skrzyni. Były z tym spore problemy w Talismanie i jak dobrze pamiętam w Megane również. Odsyłam na forum Megane by doczytać o tym.
via Android
  • 0
@ksiak Jestem świadomy problemów z tą skrzynią. Dlatego jak pytam sprzedającego o auto to zaczynam od skrzyni. Czy było coś z nią robione ¯_(ツ)_/¯
@B0SAK: ja Ci powiem tylko tyle, że Talisman 1.8 225KM nie jedzie zbytnio. Zatem osobiście bym nie oczekiwał, że będzie inaczej z 1.6 tutaj przypuszczam, że w Megane będzie lepiej. Tylko Megane jest mniejsze nie ma pewnych bajerów które ma Talisman jak np wentylowane fotele z pamięcią bo niestety światła to taka sama padaka.
via Android
  • 0
@ksiak Moje poprzednie auto dobrze się zbierało, Alfa 159 2.4 Ti zrobiona na 260 KM.
Ale zajechała mnie kosztami utrzymania, niedługo po zakupie musiałem dokładać na wymianę głowicy, reszty nawet nie chce mi się wymieniać :D
Teraz chce kupić coś młodszego co ładnie wygląda, będzie tańsze w utrzymaniu, mniej awaryjne, a moc jest raczej pod końcem moich wymagań
Niby mógłbym wziąć zwykłe megane z 1.3, ale wygląda jakoś nudno
Moje poprzednie auto dobrze się zbierało, Alfa 159 2.4 Ti zrobiona na 260 KM.


@B0SAK: ale co Ty porównujesz? Przelicz sobie stosunek mocy do masy i zrozumiesz.

Teraz chce kupić coś młodszego co ładnie wygląda, będzie tańsze w utrzymaniu, mniej awaryjne, a moc jest raczej pod końcem moich wymagań

To Renault akurat powinno być tanie w utrzymaniu