Wpis z mikrobloga

Mireczki, jestem na etapie odbioru mieszkania i potrzebuję waszej porady. Zrobiłem sobie wstępny projekt przy pomocy castoramy, ale zastanawiam się czy:
1) Długość łazienki na planie mieszkania to 275cm, odliczając 70cm na wannę, 120 na pralkę i suszarkę oraz +- 15cm zapasu bezpieczeństwa (jakieś przeszkody, płytki, przestrzenie między sprzętami) wnęki na kibelek pozostaje jakieś 70cm - czy to waszym zdaniem nie jest trochę za mało? nie bardzo mam pomysł, jak to powiększyć (stawianie suszarki na pralkę odpada - w lewym rogu jest piec gazowy i docelowo chciałbym tam zrobić jakąś zabudowę na ten piec + szafki nad pralką/suszarką).

2) Na planie mam dopływ wody zaznaczony żółtym okręgiem - okazało się, że woda jednak jest odprowadzona w miejscu zaznaczonym niebieskim kółkiem z nr (2) - czy z waszego doświadczenia, lepiej przesunąć wodę na ścianę zgodnie z projektem, czy zostawić jak jest i sobie wyciągnąć słuchawkę

#remontujzwykopem #lazienka #remont
tylkodobregeesy - Mireczki, jestem na etapie odbioru mieszkania i potrzebuję waszej p...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-15 114720

Pobierz
  • 3
@tylkodobregeesy: od tego co masz na planie odejmij 6-8cm na tynki i wykończenie ścian kaflami i dopiero mierz no chyba, że byłeś w odebranym mieszkaniu i faktycznie masz od ściany do ściany 275cm, wtedy odejmujesz 3-4cm na wykończenie ścian

kible średnio mają szerokość 36cm, minimum komfortowe to odległość 20cm od krawędzi muszli klozetowej do innych rzeczy czyli 76cm powinna mieć cała przestrzeń toalety

jak będzie mniej to się będziesz walił łokciami
@tylkodobregeesy: słuchawka w niebieskim miejscu przy wannie jak na wizualizacji to jest kiepski pomysł, będziesz miał dwa metry węża od słuchawki którym będziesz się plątał, chlapał wszędzie, deszczownica wtedy odpada bo będzie leciało na łazienkę,