Wpis z mikrobloga

Czy ktos panuje nad tym śmietnikiem?

Nie jest to wpis obrażający użytkowników tego systemu, ale nie oszukujmy sie.Ten system nie nadaje sie dla użytkowników domowych.

A najśmieszniejsi sa piszący „u mnie dziala”, albo „zainstalowalem mamie, babci i dziadkowi i pracują na tym”

Na przestrzeni miesiaca zainstalowane: Open SUSE leap, MXLinux jakas ich numeracja (22.04), Ubuntu 22.04, Pop Os 22.04.Obecnie Tuxedo OS 2.

Na kazdym tym systemie w kazdej przegladarce jest w #!$%@? rozna czcionka mniej lub bardziej czytelna.Konfiguracja?Zapomnij.

Powiększysz czcionkę na jednej stronie, to #!$%@? ci w #!$%@? na innej.
Nie wiem nikt tego nie ogarnia.
Przewijanie to jest cyrk, na touchpadzie musisz przesuwac palcem o ulamki milimetrow bo #!$%@? w kosmos o ile wykryje dotyk dwoma palcami.

Przewijanie stron w kazdej przeglądarce ultra nie płynne dramat na maksa.
Odtwarzanie filmów typu stream Youtube ultra nie płynne przy szybkich dynamicznych scenach, widać smuzenie brak plynnosci obrazu.Nawet oglądajac serial typu archiwum X.

Podświetlenie klawiatury w laptopie dziala, ale nie wylacza sie w czasie bezczynnosci(przerabialem rozne tutoriale i fora, grzebanie w plikach conf.)Bez skutku.Jak wlaczysz podświetlenie to samo nie zgaśnie.

Rodzynek na koniec, dźwięk.Głośnik bluetooth Bose Revolve+II podczas odtwarzania jakiegokolwiek dźwięku piszczy, szumi słychać trzaski w tle.
Słychać zakłócenia jakby wentylatora cewek.Brak dynamiki dźwięku.

Odkąd pamiętam na Linuksie tak bylo na wyjsciu analogowym, ale to bylo lata temu.Obecnie takie zaklocenia na bluetooth to żart.

Testowane na Asus K513 OLED i5 16GB iRiS Xe.

Przygode z linuksem zacząlem od SUSE 9.2 do tej pory to sie nie nadaje na desktop, ani tymbardziej na laptop.

Jestem dobrej wiary i co jakis czas powracam do tego systemu, ale to chyba zauroczenie z młodości.

Przerabialem w międzyczasie przez lata wiele dystrybucji na rozych laptopach, desktopach i zawsze byly podstawowe problemy.Sandardowo z Video i dziękiem.

#linux #windows #pcmasterrace #komputery
  • 39
  • Odpowiedz
@ramaja-awantura: zgadzam się z twoimi obserwacjami. To jest system w dużej mierze robiony przez hobbystów, za darmo, więc nie wymagamy od niego zbyt wiele. Zauważyłem, że wiele użytkowników tego systemu to niezbyt majętni ludzi, pracujący na bardzo starych sprzętach. Na czymś takim może faktycznie Linux ma sens, ale na takim nowym sprzęcie będzie sprawiał tylko problemy.
  • Odpowiedz
@ly000 Nie wymagam.Jak napisalem od suse 9 mam styczność z tym systemem, roznymi distro i widze bolaczki, ktore sa niezmiennie i nie naprawione od lat.Napisalem swoja opinie, ale wszystkim wszystko dziala.Niezmiennie jak na starych forach.Widocznie ja mam pecha od 20 lat z takimi blahostakami na sprzetach typu HP Elitebook, Thinkpadach, Razer, Asus.
  • Odpowiedz
@keep_it_real no i co to ma byc?Nagrales mi wejscie na YT i wlaczenie gry.Mi tez dzialaja filmy na Yt.Jakies gry tez pewnie bym uruchomil.Pokaz te standardowe drobne nieczytelne czcionki.W kazdej przegladarce wygladaja inaczej.Pokaz te plynne scrollowanie stron i co z tym dźwiękiem?
  • Odpowiedz
Podświetlenie klawiatury w laptopie dziala, ale nie wylacza sie w czasie bezczynnosci(przerabialem rozne tutoriale i fora, grzebanie w plikach conf.)Bez skutku.Jak wlaczysz podświetlenie to samo nie zgaśnie.


@keep_it_real @ramaja-awantura: spróbuj odpalić jakiś sprzęt od Corsaria... Zaraz będzie krzyk, że jest niby OpenRGB - powodzenia z tym bo albo chodzi jak kupa, albo w ogóle nie działa z pewnymi urządzeniami.

Rodzynek na koniec, dźwięk.Głośnik bluetooth Bose Revolve+II podczas odtwarzania jakiegokolwiek dźwięku piszczy,
  • Odpowiedz