Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Urząd Skarbowy i ZUS.... czyli jak okraść ludzi 3x więcej + odsetki i to wszystko w świetle prawa...

Założenia: płacisz VAT jak dostaniesz kasę, więc może trochę opóźnić się, nie unikasz, nie oszukujesz, płacisz jak masz kasę.

Etap 1.
Dostajesz pismo o rozliczeniu rocznym z ZUS + 7dni na płatność, po tym czasie zajmują Ci kasę
Urząd Skarbowy blokuje VAT na koncie za fakturę, a Ty przed przelewem

Etap 2. Dostajesz przelew... robisz dyspozycje... bank bierze swoje 150zł za windykację, a kasa trafia do pierwszego komornika - z ZUS, on jest głównym dzielącym "łup", więc musi wypłacić Urzędowi Skarbowemu... Na koncie zdjęta blokada.. bo wg banku przelewy zaspokoiły "potrzeby" instytucji... i bank nie blokuje więcej (chwała mu za to)

Etap 3. Dostajesz znowu blokadę na kolejny VAT od następnej faktury, przed płatnością...
Po przelewie (+150zł dla banku za przymusowe pobranie) robisz dyspozycję dla Urzędu Skarbowego ale kasa trafia do... komornika ZUS, bo nie zamknął roszczenia choć już wziął 10x tyle co prosił, ale przecież wziął też dla Urzędu Skarbowego.

Etap 4. Urząd Skarbowy kontaktuje się z klientem, mówiąc, że nie chcesz płacić podatków... klient kontaktuje się z Tobą, że musi przelać większość z faktury do Urzędu Skarbowego...

Etap 5. Kontaktujesz się z komornikiem z Urzędu Skarbowego, że przecież ZUS ma kasę... ale komornik mówi, że jego to nie obchodzi, bo urząd skarbowy nie dostał jej od ZUS-u.
Mówisz, że skoro nie dostał, to po co ZUS zabrał więcej - Urzędnik mówi, że dlatego, że ZUS teraz kontroluje zajęcie więc pobrał też dla Urzędu Skarbowego. Pytasz, czemu więc Urząd Skarbowy rości pieniądze od Ciebie, skoro ZUS kontroluje i zabrał dla niego - odpowiedź, bo ZUS nie dał pieniędzy i procedury.

Etap 6. ZUS przesyła część pieniędzy, Urzędnik zmienia stan zobowiązania, resetuje ustawienia konta na Twoim koncie bankowym (więc "konto" zapomina, że już to pobrane było i przesłane do ZUS) i pojawia się jako "nowe" zajęcie na kwotę, którą wcześniej zabrał ZUS dla Urzędu Skarbowego, pomniejszone o to co Urząd Skarbowy już dostał z ZUS.

Etap 7. Klient niecierpliwi się i chce wysłać, już dostał aktualizację z Urzędu ale tylko na część, którą ZUS zapłacił.

Jeśli klient nie wstrzyma się, a nie może oficjalnie, to...
Urząd Skarbowy dostanie pieniądze pobrane przez ZUS
Też dostanie pieniądze od klienta za to samo co ZUS zabrał....
Ale na fakturze było więcej, więc dostaniesz przelew, który zostanie zablokowany na koncie dla Urzędu Skarbowego ze względu na roszczenie, które już zabrał ZUS, a i klient zapłacił za "Ciebie"...

Czy to jest sprawiedliwość? Urząd blokuje 3x tyle, a Ty masz zastanawiać się co włożyć do garnka, bo urząd ma procedury.
Ale przecież mogę starać się o zwrot... biuro rachunkowe powiedziało, że przeważnie to 30dni na odpowiedź i 60 dni na zwrot.

Za taki zbójecki kraj mamy umierać?

ps.
Białe listy wymagają tylko konto firmowe
konto firmowe = urząd może zająć do 100% środków, bez pozostawiania 80% minimalnej krajowej na utrzymanie (tak jest w przypadku kont prywatnych).

Polska piękny kraj!
#podatki #biznes #polska



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
@mirko_anonim: No ale nie rozumiem o co tyle tekstu, w Polsce tak to działa - mnie urząd skarbowy wykreślił 27 dnia miesiąca z VAT nie informując mnie o tym - powód "brak aktywności VAT", 25 wysłałem deklarację jpk, przez poprzednie 4 lata wysyłałem tak jak prawo nakazuje. Zadzwonili do klienta, klient do mnie -_-. Pojechałem to wyjaśnić z US, "pani się pomyliła", i odkręcała to 3 kolejne miesiące. Po 2ch latach