Wpis z mikrobloga

jestem rocznym frontasiem poki co bez roboty (rzucilem robote zeby dokonczyc inzynierke) + na studiach mialem duzo stacku z analizy danych (uczenie maszynowe, tableau, symulacje i obecna magisterka z tym mocno powiazana).
i zastanawiam sie w jakim kierunku teraz isc, mam do wyboru duzo stazy z roznych zakresow IT, calkiem duzo Javy i jakiejs analityki danych.
za to calkiem malo ofert dla frontasi i zastanawiam sie czy jest sens sie w to pchac czy moze poki jestem jeszcze studentem wbic sie na jakis staz z ww. technologii?
ktos starszy w branzy jest w stanie podpowiedziec, co najbardziej oddaje zawodowo/rozwojowo/finansowo?

#pracait #studbaza

co najbardziej odda/w co isc?

  • frontend (react itp) 16.7% (7)
  • analiza danych/business intelligence 57.1% (24)
  • java albo cloud 26.2% (11)

Oddanych głosów: 42

  • 3
@kiedys_bede_bogaty nie baw się we frontend. AI jest już w stanie wypluwać kod na podstawie makiety strony dostarczonej przez UI/UX designerow. Java to legacy więc AI nie będzie w stanie pojąć tego syfu a człowiek po jakimś czasie abstrakcyjnego myślenia będzie w stanie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Także albo Java albo cloud
@ProstolinijnyW: no właśnie tego się obawiam + relatywnie niski próg wejścia sprawia, że dużo wanna be programistów w to uderza. A jak chodzi o analityke biznesowa i jakieś hybrydy tego związane z business intelligence? Brzmi jak coś co może być całkiem niezła umiejetnoscia w przypadku AI'iozowania wszystkich firm chcacych korzystac z dobroci sztucznej inteligencji
@kiedys_bede_bogaty: Specjalista BI i analityk biznesowy to wbrew pozorom na polskim poletku dwa różne zawody. Pierwszy to SQL, PBI, Cloud, rzadziej Python i tylko 1/3 roboty to rozmowa z klientem/kontrahentem i dogadywanie wymagań. Przy pracy analityka biznesowego, 2/3 to gadańsko i użeranie się z ludźmi + UML i BPMN.