Wpis z mikrobloga

Mam problem, otóż odpływ z pralki idzie po standardowym wężu fabrycznym i wchodzi w taką jakby tuleję, która dalej wchodzi do ściany (widać na zdjęciu). No i ta tuleja wypadła z otworu w ścianie (odkleiła się, bo była zalepiona na jakiś silikon czy inne gówno)
No i mam pytanie, jak najlepiej to teraz naprawić? Kupić silikon i też zakleić, czy wymienić te gówniana tuleje na coś innego? Tylko nie wiem co wejdzie do takiego dziwnego otworu w ścianie. Wąż z pralki za krótki, żeby go samego wepchnąć do pralki, zresztą wtedy nieszczelnie jest.
#pralka #remontujzwykopem #agd #pytanie #dom #lazienka #pomoc #majsterkowanie
Don_Kichot - Mam problem, otóż odpływ z pralki idzie po standardowym wężu fabrycznym ...

źródło: 431552993_7566891623342275_5475759372888204017_n

Pobierz
  • 14
@Don_Kichot: tam jest rura 50 w ścianie i 32 wystaje, tak? To kupujesz redukcje pcv 50/32 i do tego wsadzasz syfon co kolega wyżej wysłał. Oczywiście te gluty trzeba usunąć i upewnić się że uszczelka w rurze 50 jest na swoim miejscu i w dobrym stanie.
@Don_Kichot: Ten syfon w ścianie trzyma się na uszczelce, która musi być na końcu rury wystającej ze ściany, nic dodatkowo się nie uszczelnia silikonem
@kilobajt: @woskrosenie @k__d @Smarek37 @Iorem_ipsum @dasfax

Dzięki chłopaki za pomoc, udało się zrobić zgodnie z waszymi radami czyli:

1. Wywaliłem wszystko co było, wyczyściłem z tego silikonu, uszczelka w środku była jeszcze spoko, umyłem ją i założyłem
2. W otwór w ścianie włożyłem redukcję 50/32.
3. W redukcję włożyłem syfon, korkiem do góry, żeby gumowa kulka w środku spełniała funkcje zaworu zwrotnego.
4. Do syfonu podłączyłem wąż odpływowy z pralki i
DonKichot - @kilobajt: @woskrosenie @kd @Smarek37 @Ioremipsum @dasfax 

Dzięki chłopa...

źródło: Messenger_creation_372e694a-be23-4dd1-be9a-eb7eb9feb531

Pobierz