Wpis z mikrobloga

W sumie jakie filmy mam pokazywać swojej prawie dorosłej córce która ma 8msc?
Dawniej oglądaliśmy smerfy etc, ale my nawet nie mamy TV, na razie ogląda na iPadzie YT Kids.

Ale chce aby zapamiętała coś z dzieciństwa, jak ja, smerfy, gumisie czy Pat Listonosz. Ale w tych czasach mamy tylko internet.
Co jej pokazać, jej nawet podoba się jak programuje w T3 ale pewnie wszystko jej się podoba jak jestem przy niej.

Chce jej coś fajnego pokazać, co zapamięta, ale jakie bajki są teraz fajne?

Nie chce być takim rodzicem, co daje dziecku iPada aby samemu się zajęło, che z nią oglądać i bawić się.

#bajki #pytanie #kiciochpyta
  • 18
@aptitude: sprawdzaj co ogląda na YT kids, bo tam jest takie pozycjonowanie, że w końcu pokazuje się jakieś chore gówno. Najlepiej zablokuj wszystkich twórców poza jakimiś, którzy puszczają oryginalne bajki. Jakiś psi patrol, kucyki pony, kraina lodu.
To popularne bajki, które nie są raczej szkodliwe.
@aptitude jak najmniej ekranu do drugiego roku zycia tak jak poprzednicy ale wiem, ze to niemozliwe i czasem po prostu trzeba, w wieku 8msc to najlepiej pioseneczki i najlepiej bez ekranu ale jak juz z ekranem to polecam spiewajace brzdace i AIDA, ta druga ma calkiem fajne piosenki ktore sobie czasem sam podspiewuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) w tym wieku to raz, ze nic nie zapamieta a dwa,
@aptitude dziecku do 2 roku życia unikaj dawania ekranu dziecku, a jeśli już rzeczywiście chcesz je jakoś zająć, to włącz mu w tv TVP ABC, gdzie bajki będą jakoś dostosowane do wieku, a dziecko nie będzie się uczyło z korzystania z personalnego urządzenia mobilnego.
Ogólnie dla dobra dziecka i ty, i reszta mieszkańców domu powinniście ograniczyć korzystanie z ekranów, aby nie dawać negatywnych wzorców dziecku.