Wpis z mikrobloga

Odprawiał ktoś może online lot z easyJet? Strona internetowa nie wymagała numeru dowodu osobistego/ paszportu podczas odprawy. Lecę do Paryża tylko z bagażem podręcznym, rozumiem że strefa Schengen itd., natomiast taki ryanair wymagał podczas odprawy online wymagał danych dokumentu tożsamości.

Nie będzie z tym problemu, po prostu mam iść do bramki i tyle?

#easyjet #latanie #podroze #wizzair #ryanair #kiciochpyta #podrozojzwykopem
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@Krupier: Po prostu zawsze latałem ryanairem i wymagali podania danych paszportu/ ID nawet przy podróży z Polski do Hiszpanii czy Włoch. Ta sytuacja jest dla mnie nieco dziwna, boję się, że skieruję się od razu do bramki, a tam mi powiedzą, że nie mają danych mojego ID/ miałem iść wcześniej na kontrolę do miejsca X zamiast od razu do bramki czy coś w tym stylu.
  • Odpowiedz
@crookedman: nic ci pewnie nie będą nawet sprawdzać, co najwyżej może standardowo imię i nazwisko porównają (bo to przecież podajesz) z tym na bilecie, ale też wątpię by to zrobili.
  • Odpowiedz
@crookedman: protip na przyszłość jakbyś leciał poza Schengen - nie ma znaczenia jakim dokumentem się wylegitymujesz na lotnisku, a jakim się odprawisz. Możesz się odprawić dowodem i legitymować się paszportem i na odwrót (chyba że kraj nie pozwala na wjazd na dowód, ale w Europie takich krajów jest trzy).

Tak tylko mówię bo niektórzy się odprawią np. paszportem, schowają go gdzieś do plecaka, a potem panicznie szukają na lotnisku zamiast po
  • Odpowiedz
@crookedman: i jak finalnie się skończyło? Rok temu leciałem Easy, ale za nic nie mogę przypomnieć sobie odprawy. Fakt, Ryanair - pamiętam dobrze, bo w październiku - chciał dane z dowodu.

P.S. Na Reddicie chyba też zaczepiłem ten sam temat :)
  • Odpowiedz