Wpis z mikrobloga

Czy też odczuwacie znaczący spadek poziomu dostaw z allegro?
Nie dość, że cena początkowa smarta wzrosła, to i poziom dostaw dość ostro poszedł w dół. Jeszcze rok temu wysyłka jednego dnia kończyła się dostarczeniem przesyłki następnego dnia, no czasem dzień później. A teraz? Teraz ten dzień później to standard, a czasem i dwa dni później.
No i teraz do sedna: postanowiłem przetestować dostawę Allegro One - no kurcze, termin na drugi dzień, nawet pokazywało, że dostarczą na sobotę xD Ale, że mi sobota nie odpowiadała to zamówiłem dzień później. No i myślałem, że dojdzie w poniedziałek. Tu był błąd. W poniedziałek paczka dotarła prawie, że do celu - o 8 rano zameldowała się w miejscowości wojewódzkiej. Gdyby to było DPD czy Inpost to na 90% byłaby jeszcze tego samego dnia u mnie pod drzwiami. No ale dobra, jak nie dziś to jutro, co nie?
Otóż nie tym razem xD Przesyłka nadal sobie oczekuje w oddziale doręczenia. Może jutro uda się dostarczyć? A może w piątek? A może wcale...?
W międzyczasie zamówiłem jeszcze jedną przesyłkę z tą samą usługą doręczenia i teraz pluję sobie w brodę bo mogłem wybrać paczkomat, ale chyba jak tak dalej pójdzie to trzeba wszystkie zakupy przerzucić na erli - w wielu przypadkach zaczyna wychodzić taniej niż allegro, z darmową przesyłką bez abonamentu. Dużo nie zamawiam, ale mało też nie - dlatego dziwi mnie obecny znaczący spadek jakości usługi.


Ktoś ma podobne odczucia?

@allegro_pl #allegro
MgrMarecki - Czy też odczuwacie znaczący spadek poziomu dostaw z allegro? 
Nie dość, ...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-13 154411

Pobierz
  • 9
xD Ale, że mi sobota nie odpowiadała to zamówiłem dzień później. No i myślałem, że dojdzie w poniedziałek. Tu był błąd. W poniedziałek paczka dotarła prawie, że do celu - o 8 rano zameldowała się w miejscowości wojewódzkiej. Gdyby to było DPD czy Inpost to na 90% byłaby jeszcze tego samego dnia u mnie pod drzwiami. No ale dobra, jak nie dziś to jutro, co nie?


@MgrMarecki: nie. nie mam takiego
@MgrMarecki: masz całkowita racje. A juz Ci mowie jak to wyglada od strony sprzedawcy. Jak sprzedawca chce oferowac smarta to musi zaakceptowac Allego one. To sa umowy kurierskie podpisane przez allegro gdzie wrzucili wszystko co sie da aby ladnie wygladalo dhl, ups inne. Wszystko abys se mogl wybrac zabke srapke co ci tam pasuje. A realia sa inne
Kazdy sprzedawca dbal o to jak moze najszybciej wyslac i tak na naszym
@ShpxLbh: Allegro One nie ma nic wspólnego z allegro smart powiadasz?
@Winatuska Ja wiem, że sprzedawca wysyła tego samego dnia czy na drugi dzień, umiem w śledzenie przesyłki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież napisałem, że przesyłki zalegają w oddziale doręczenia. I jak widać Inpost robi nadal najlepszą robotę, DPD też jestem zadowolony, DHL wpierdziela zazwyczaj paczkę za ogrodzenie i elo (nie ważne, że pada deszcz xD), GLS
@MgrMarecki: dla sprzedawcy erli jednak mimo wszystko drozsze od allegro. Wyzzsze prowizje biora. Ale widze, ze mali sprzedawcy zaczna sie tam przesiadac. Bo allego dogina juz tak wymogami, ze to jest nie do spelnienia. My juz tez trzepiemy warunki erli i pewnie bedziemy cos tam wystawiac
@MgrMarecki: nie, erli bieze tylko prowizje a allegro jeszcze za wystawienie, za promocje, za wyroznienie i duposranie i inne. Ja wlasnie przeliczam, docelowo sumujac. Bo moze sie okazac, ze jednak taniej. Ja Ci powiem, ze prawda jest taka, ze na alledrogo ceny sprzedawcy musza podnosic bo nie wyrabiaja. My na sklepie mamy taniej niz na allegro
@allegro_pl: Dzięki xD Miałem nadzieję, że jak najszybciej to będzie dzisiaj, ale jak widzę do grona oczekujących dotarła druga przesyłka i sobie dzielnie czekają na lepsze czasy w oddziale doręczenia ( ͡º ͜ʖ͡º)
@allegro_pl: Mam dla Was dobrą opcję, dajcie mi adres oddziału doręczenia tych dwóch przesyłek, ja je sobie po prostu odbiorę u Was bo nie bardzo mi się uśmiecha czekać kolejne dni aż cokolwiek się ruszy...