Wpis z mikrobloga

@bigos555: trochę takie naciągane (jak walka z patriarchatem ( ͡° ͜ʖ ͡°)), jednak wiadomo o co chodzi. Właśnie ja zapamiętałem to tak, że on o drzwiach mówił, a tu zwykłe dzień dobry, ale i tak spoko wyszło.
  • Odpowiedz
@Davy195 otwieranie drzwi przed kobieta czy w budynku czy w samochodzie to tak naprawdę mówienie: daj ja to zrobię bo ty ciągnąć/pchać nie rozróżniasz, nie masz siły, albo że se krzywdę klamka zrobisz ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
wiadomo


@rzaden_problem: No dla mnie nie wiadomo. Dlaczego jakby ona powiedziała to byłoby równouprawnienie? To już bardziej chodzi o konwenans, że jak ktoś wchodzi to się wita i w to powinien jakoś uderzyć. Że obala archaiczne konwenanse tak jak i ona. A tak wyszło zupełnie bez sensu.
  • Odpowiedz
@bigos555: tak jak konwenansem jest otwieranie drzwi przed kobietą, to ona mogłaby przełamać inny konwenans, powiedzieć dzień dobry pierwsza i rzucić żartem że zrobiła to tylko z tego powodu właśnie, że on jest facetem

  • Odpowiedz
@rosso_corsa: Otwieranie drzwi by kobieta weszła pierwsza to już jest od czasów prehistorycznych. Do jaskini wpierw wchodziła kobieta bo nie wiadomo czy jakiegoś drapieżnika tam nie ma. Jak coś je zeżarło to znaczy, że jest i uga buga nie wchodzić. A kobiet było mniej szkoda wiosce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
tak jak konwenansem jest otwieranie drzwi przed kobietą


@rzaden_problem: ALe równouprawnieniem nie jest odwrócenie i otwieranie przed kobietą. I owszem można żeby to ośmieszyć otworzyć przed mężczyzną, ale to co innego.

powiedzieć dzień dobry pierwsza


@rzaden_problem: Ale konwenans, że jak ktoś wchodzi to się pierwszy wita nie jest płciowy, więc odwracanie nijak nie nawiązuje do równouprawnienia i tylko dlatego mówię, że riposta była słaba.
  • Odpowiedz
@rzaden_problem: o Cię uj, Koterski ćpun i alkoholik który nie wie że to wchodzący do pomieszczenia się powinien przywitać pierwszy i nie ma to nic wspolnego z płcią zebrał ponad 200 plusow. Smutne jest to że ponad 200 osób nie zna zasad wychowania a ich idolem jest skretynialy zaćpany bezmózg.
  • Odpowiedz
@rzaden_problem szkoda że prawdziwy sens wypowiedzi się już dawno temu stracił na wskutek linkowania tego filmiku jako riposty na feministke. Szczuka ewidentnie do czegoś tutaj pije, chociażby do samego braku kultury u Kubicy, bo wchodząc do pomieszczenia, osoba wchodząca się wita z resztą, więc ewidentnie Kubica miał jakiś problem osobisty do Szczuki, a ona mu to wytknęła na antenie.
  • Odpowiedz