Wpis z mikrobloga

Ma ktoś z Was może któryś z nowszych smartfonów Nokii? Jak się sprawują, jak wrażenia? Mój iPhone 11 zaczyna powoli niedomagać, więc rozglądam się za czymś nowym, a że rośnie we mnie antyamerykanizm jeśli chodzi o technologię, a mój "antychinizm" jest już stary i dojrzały, to szukam czegoś od producentów spoza tych dwóch krajów, więc w oko wpadła mi Nokia.

#nokia #telefony #smartfon
  • 6
@Miguelos:
- coraz częściej zaczyna lagować,
- od czasu do czasu internet mobilny i wifi po prostu nie działa i muszę robić restart telefonu,
- Safari od jakiegoś czasu świruje, że cofnięcie do poprzedniej strony faktycznie tam przenosi, ale ekran pokazuje stronę, na której byłem przed chwilą, dopiero twardy restart Safari na to pomaga
- jak oglądam YT czy włączę nawet głupie szachy, to zaczyna się trochę grzać, co kiedyś nie
@Miguelos: ja właśnie też ostatnio miałem z nią kontakt z Windows Phone, ale ja mam akurat super wspomnienia z tamtego czasu xD

Ja zrobię rozeznanie i jeśli nie znajdę nic ciekawego w Nokii czy u innego europejskiego producenta (których jest niewielu), to pewnie też zostanę przy iPhone, chociaż bez radości z tego powodu.
@fishery: jakie niby chińczyki? Smartfony Nokii są produkowane przez fińską firmę HMD Global założoną przez byłych pracowników działu smartfonów w Nokii. I tam będzie po prostu rebranding, bo będą produkować pod swoją marką "HMD". I jeśli do 2026 (do wtedy mają licencję na nazwę "Nokia") okaże się, że HMD się "przyjęło", to faktycznie zrobią rebranding całej marki.