Wpis z mikrobloga

@Rasteris: Obrazy, rzeźby itp. w muzeach/galeriach, zarówno tych jasnych jak i tych bardzo ciemnych, detale z bliska. Plus nocne/dzienne zdjęcia detali metaloplastyki itp. - bez zwracania uwagi, czyli bez lampy. Jak najmniejszy aby było wygodnie i bez kuszenia losu:) Lustrzanki szkoda.
@Marek_Tempe: że światem to bywa różnie. A najgorsze jest, że nie wszystkie oświetlenia mają ciągłe widmo, potem masz na zdjęciu maksymalnie zrąbane kolory. Zerknij na rankingi na optyczne.pl. Tam robią testy też kompaktów. Ważne będzie ISO, szumy i odwzorowanie kolorów.
@Marek_Tempe: mały aparat vs fotografowanie w niezbyt dobrze oświetlonych pomieszczeniach (a co za tym z wysokim ISO) trochę się kłóci

Z podobnych jak w/w canon to jeszcze Sony RX100
Matryca 1" czyli jak na kompakt duża i obiektów F1/8
Do dostania <1000
Były takie wynalazki z matrycą aps-c w kompakcie (chyba Nikon) ale nic taniego nie znajdziesz

Pytanie czy jakieś bezlustro + jasny obiektyw mieści się w definicji mały aparat czy
@Marek_Tempe:
Szybkie porównanie - specjalnie wziąłem zdjęcie które było zbyt ciemne (z tego wzgledu że miałem pod ręką wtedy "ciemny" obektyw, 1/30s to czas naświetlania powiedzmy już na granicy tego co da się z ręki zrobić, a ustawiony przeze mnie kaganiec ograniczył mi ISO do 2000 (gdybym nie miał dxo, to po prostu ręcznie ustawiłbym 3200, trudno)
Zrobione w warunakch muzealnych, było dość ciemno, nie dosć ze miałem tylko ciemny obiektyw
jacob1 - @Marek_Tempe: 
Szybkie porównanie - specjalnie wziąłem zdjęcie które było zb...

źródło: rt dxo por

Pobierz