Wpis z mikrobloga

@odgrzybiacz: #!$%@?ąc od innych przemyśleń już tutaj poruszonych, to zawsze rozbraja mnie, że jednym z czołowych marzeń wielu ludzi jest sława. A najlepsze jest to, że ludzie marzący o sławie mają silne przekonanie, że wszyscy o tym marzą, stąd w ich wyobrażeniu najważniejszą walutą i dobrem jest atencja.
@Nick_Login @Dalegor_ @keep_movin @odgrzybiacz

Czy tylko mi się wydaje, że nie zrozumieliście przekazu? Tam nie o to chodzi tylko o to, że nawet jeśli jesteś sławny, bogaty i możesz mieć wszystko to dalej możesz (i najczęściej) jesteś człowiekiem nieszczęśliwym. Bardziej na zasadzie, że każdy mówi jakie to te osoby nie mają cudownego życia, ale zapominają, że takie osoby też mają swoje problemy tylko na innej skali.
@keep_movin źródło? Jakie 24h na rozwiązanie problemów? Oni nic nie robią? O tym właśnie mówię, nie jesteście w ich butach i wydaje Wam się, że wszystko jest super w takim życiu. A oni mają takie same problemy jak każda osoba.
@Ka4az: Instytut Danych z Dupy made by biedacki wykopek. Podam ci jeden, jedyny przykład, bo więcej szkoda klawiatury. Przygotowywanie jedzenia. Mając siano oszczędzasz czas na przygotowywanie, masz idealnie zbilansowaną dietę.
@keep_movin: coś w stylu "daj biedakowi bułkę, a zrozumie, że chce mieć dach nad głową. Daj mu dom, a zrozumie, że potrzebował samochodu. Daj samochód, a okaże się, że do szczęścia potrzebna mu żona." Itd, itp. Jakaś mądrość w cytacie który rzucił OP jest, ale to zdanie jest bardzo mylące. Człowiek ma wiele potrzeb, jedne ważniejsze od innych. Prawdą jest, że człowiek najczęściej nie wie czego chce, a wiedząc o różnych
@Ka4az: no właśnie, jesteś kolejnym biedakiem bez wyobraźni i nie wiesz z czym bogactwo się wiąże( ͡° ͜ʖ ͡°)

@anonim5457 no był taki właśnie filmik na yt od Carreya, gdzie siedział sobie w pomieszczeniu z farbami i malował. Gadał jakieś mądrości człowieka bogatego, ale właśnie miał czas żeby znaleźć to, co go uszczęśliwia. I nie musi codziennie "walczyć" o przetrwanie, bo jak wypadnie na kilka miesięcy z
@odgrzybiacz: No bo celem życia nie jest bogactwo samo w sobie. O sławie to nawet nie mówię, bo jak dla mnie to tylko wada.
Celem życia jest wolność i samorealizacja. Tylko tyle i aż tyle.
Jak jesteś milionerem i obracasz dużymi sumami to mimo że jesteś bogaty to jesteś przez to bogactwo zniewolony. Zapewne masz sporo zobowiązań, dużą odpowiedzialność na głowie, wokół siebie pełno fałszywych hien i dużo stresu.
Jak z
hi hi, typie, właśnie jako człowiek z pieniędzmi masz to, o czym każdy marzy czas i spokój, a to pociąga za sobą inne ważne rzeczy jak zdrowie, budowanie relacji.


@keep_movin: +1

źródło? Jakie 24h na rozwiązanie problemów? Oni nic nie robią? O tym właśnie mówię, nie jesteście w ich butach i wydaje Wam się, że wszystko jest super w takim życiu. A oni mają takie same problemy jak każda osoba.


@
@odgrzybiacz: Jest w tym sporo prawdy. Nowy iPhone bawił mnie tydzień, a teraz jest zwykłym urządzeniem do przeglądania internetu i czytania jakiś bzdur na wykopie. Pierwsze wakacje w fajnym hotelu za granicą z super wyżywieniem mi się mega podobały. Każde kolejne coraz mniej. Kupno nowego ubrania też zazwyczaj cieszy parę dni. Na to jakim jadę autem zwracam w sumie uwagę tylko przy wsiadaniu a potem już patrzę tylko na drogę i