Wpis z mikrobloga

Gdyby doszło do wojny w naszym kraju najbardziej kuriozalne jest to, że w takim wypadku obywatel własnego kraju będzie miał mniejsze prawa niż mężczyzna z Ukrainy :D
Ten będzie mógł sobie spokojnie pracować i żyć w Polsce bez obawy o własne życie. Może nawet w przyszłości pozna jakąś wdowę po zmarłym Polaku kto wie...

Obywatel RP (mężczyzna) w wieku poborowym nie może nigdzie czuć się bezpiecznie (mówię o krajach EU) bo zawsze będzie tam traktowany jak przestępca. Inna sytuacja jest w przypadku obywatela Ukrainy bo ten jest w tym wypadku uchodźcą wojennym.

#wojna #ukraina #rosja
  • 39
  • Odpowiedz
@Caracas: Taka prawda. I taki w sumie jest plan, zeby wcielic Polki i Polakow do armii a za gospodarke i wypracowywanie PKB beda odpowiedzialni Ukraincy i Ukrainki. Do armii mozna wcielic tylko obywateli Polski ¯\(ツ)/¯ chyba na tej debacie BBN bylo to jesno wylozone (zalacznik)
Borg-Net - @Caracas: Taka prawda. I taki w sumie jest plan, zeby wcielic Polki i Pola...
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pyra_wykop Piękna sprawa wyemigrować do kraju kontrolowanego przez Rosję (bo wtedy już by tak było). W dodatku bez perspektyw z korupcja i zaoranego wojną.
  • Odpowiedz
@Caracas Nie rozumiem, możesz wyjasnic? Jesli teraz emigruję do np. Irlandii, to i tak będę musiał wrócić do Polski i iść na front, jeśli wybuchnie wojna? Będą ekstradować takie państwa?
  • Odpowiedz
@Caracas aha XD co to #!$%@? jest?! Dlaczego Ukrainiec moze sobie w spokoju zyc za granica, nie bojac sie, ze trafi na front a Polak już nie? #!$%@?ństwo. Gdzie tu jest Kotula? Nie chcę walczyć za ten kraj.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@tomekruslan Tak a gdzie mówię nieprawdę? W Rosji byłem raz statkiem w Kaliningradzie. Tak moja stopa więcej nie stała w Rosji więc jak mogę być ruskim agentem jak Ruska żadnego nawet nie widziałem od 2 lat (ostatni raz na statku pracowałem wtedy z Ruskiem).

Gdzie napisałem nieprawdę? To, że w przypadku wojny będąc w Niemczech nie będziesz deportowany? Oczywiście, że będziesz a Ukrainiec nie.

To są fakty :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@TrexTeR Chociaż jak mam być szczery nie wiem jak to działa w przypadku Wielkiej Brytanii. Nie jest już w Unii ale wiele porozumień zostało pomiędzy krajami zachowanie. Tu potrzebny byłby jakiś ekspert prawa ;)
  • Odpowiedz