Wpis z mikrobloga

8 marca w centrum Warszawy Ukrainki podziękowały Polakom za solidarność i wsparcie, wręczając im kwiaty w ramach akcji „Dziękuję, że jesteś”.

Organizatorzy akcji narysowali plakat, na którym przedstawiono dwie trzymające się za ręce kobiety: Ukrainkę i Polkę oraz napisano słowa podziękowania za solidarność i wsparcie. Do plakatu przyczepili bukiety kwiatów, które przechodnie mogli zabrać dla siebie.

#ukraina #wojna #rosja #warszawa
Pokojowa - 8 marca w centrum Warszawy Ukrainki podziękowały Polakom za solidarność i ...

źródło: temp_file7639822113952044607

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@Pokojowa no i fajnie, przyjemny gest. Ja w ogóle spotykam się z wieloma przejawami wdzięczności ze strony Ukraińców.
Wbrew temu, co można wyczytać na głównej wypoku to są uczciwi, pracowici ludzie, uczą się języka i odnajdują się w naszym społeczeństwie.
  • Odpowiedz
@KwadratF1: Mam dziewczynę z Ukrainy i potwierdzam - większość ukraińskiego Internetu (mam na myśli platformy typu tiktok, IG itp.) oraz ludzie są bardzo pro-Polscy. Jest wiele nieporozumień i wzajemnego niezrozumienia, które są dużo bardziej skomplikowane niż nam się wydaje. Równolegle trzeba pamiętać, że sama Ukraina nie jest jednolita, a bardzo podzielona.
  • Odpowiedz
We Wrocławiu w drugą rocznicę pełnoskalowej wojny byłem na obchodach, później maszerowałem pod konsulat razem ze wszystkimi. Ludzie płakali, po przypominaniu o polskiej pomocy skandowali wspólnie "dziękujemy, dziękujemy", nie było żadnych ekscesów, prowokacji z żadnych stron, absolutnie żadnej czerwono-czarnej wstawki. Za to dużo sympatycznych gestów i podziękowań. Ale jak się wchodzi na zidiociały wypok to kto większy tuman, to faktycznie może pomyśleć, że zaraz my się wszyscy pozagryzamy i będzie "drugi Wołyń
  • Odpowiedz