Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
U mnie:
- pierwszy raz od wielu lat nie będzie podwyżek rocznych,
- firma prawie w ogóle nie zatrudnia,
- co miesiąc zwalniane jest średnio kilkanaście osób. Klienci się wycofują lub projekty się kończą, a nowych prawie w ogóle nie ma, więc jak nie nadajesz się, żeby z miejsca wskoczyć na coś innego, to out.

W dodatku jest strasznie słaby odzew, nawet jeśli wstrzelam się ze stackiem i podaję oczekiwania nieco powyżej dolnej granicy widełek. Przeczytałem ten post rekruterki, który ktoś jakiś czas temu tutaj wrzucił, i zacząłem się zastanawiać, czy czasami nie ma masy ludzi podających sam dół albo wręcz desperatów rzucających mniej niż minimum.

A u was jak tam? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#it #pracait #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
  • Odpowiedz
@WaveCreator: Tak, tak. Skąd ja to znam. Zawsze się znajdzie firma wykopka, która zatrudnia, że aż brakuje ludzi do przeprowadzania rozmów, ale dziwnym trafem nie ma ani ogłoszeń, a jak już się ktoś zgłasza to beznadziejny jest. W czasie kryzysu nie jesteście w stanie znaleźć kompetentnego pracownika? Nad nową wersją optimusa pracujecie, czy co?
  • Odpowiedz
W czasie kryzysu nie jesteście w stanie znaleźć kompetentnego pracownika?

@Reretos: Jesteśmy - tylko nie w takiej ilości jak się marzy zarządowi, i nie oferując tylko UoP za 18k brutto dla seniora (i hybryda, remote nie wchodzi w grę).
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: No i masz odpowiedź czemu mamy problem z zatrudnieniem ludzi nawet w obecnej sytuacji rynkowej - a byle kogo też nie chcemy brać.

Nasz zarząd jest jak wykopek na Tinderze - oferuje gówno, a oczekuje jednorożców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WaveCreator: wasz zarząd chyba wie, ze masa kodoklepaczy pobrała w 2019-2024 kredyty po same kullen przy 7% RSSO gdzie biorąc 1 mln kredytu na 60m2 "dużą-kawalerkę" musi oddać bankowi 1,5mln odsetek czyli łącznie zapłacić 2,5mln

I jak takiego klepacza zwolnią to weźmie robotę nawet za 15k brutto jako senior byle dalej płynnie spłacać raty
  • Odpowiedz