Wpis z mikrobloga

#siatkowka tak swoją drogą to wczoraj bardzo dobry mecz w playoffach ligi włoskiej zagrał na start Semeniuk. Wrócił też do gry Jakub Kochanowski, który zaczyna etap ostatnich dwóch miesięcy w klubie Asseco Resovia Rzeszów. Zobaczymy czy pożegna się medalem.

ZKK leciutko pompuje powrót Śliwki. Nie wiem czy zagra już z Lublinem, ale myślę, że skoro gdzieś się mówi, że Olek jeszcze nie atakuje to może do drugiej linii będzie wchodzić za Chitigoia. Też nie ma co chłopaka narażać, cel na 2024 rok jest wyższy niż mecz z Lublinem, a ZAKSA jakiś margines bezpieczeństwa wypracowała sobie serią zwycięstw.

Przeanalizujmy też aktualny proces zdrowotny czternastki z Eurovolleya oraz paru tam dodatkowych graczy:
R: Janusz - po urazie chyba już nie ma śladu, forma idzie do góry
R: Łomacz - nie ma żadnych problemów w tym sezonie, z formą różnie
R: Firlej - forma boga, ale trafiają mu się mecze przerwy z powodu jakiegoś powtarzającego się problemu zdrowotnego
A: Kurek - teraz gra regularnie, do grudnia się zaleczał
A: Kaczmarek - persona non grata w zaksie, ale jeśli wrócił do treningów to okej, czekamy na powrót
A: Bołądź/Butryn - obaj forma mutant i zdrowotnie bardzo dobrze
P: Semeniuk - zdrowy, forma bez zarzutu
P: Szalpuk - cały sezon zdrowy, forma ostatnio sinusoidalna
P: Fornal - cały sezon zdrowy
P: Śliwka - już wraca powoli wraca po złamanym palcu
P: Leon - baaardzo powoli po kontuzji kolana
P: Bednorz - mięśnie brzucha, po kilkutygodniowej przerwie wydaje się, że się z problemami uporał
Ś: Huber - zdrowy, oprócz problemu z łydką w listopadzie
Ś: Kochanowski - wrócił już po złamaniu palca
Ś: Bieniek - później wszedł w sezon przez kontuzję stopy, teraz jest już wszystko w porządku, czasami jest chyba oszczędzany
Ś: Kłos - cały sezon zdrowy
L: Popiwczak - cały sezon zdrowy
L: Zatorski - w zasadzie to nie wiem jakiego rodzaju miał problemy ostatnio, ale nie grał przez ponad miesiąc
  • 4
@vasos: Zatorski miał problem z biodrem.

Ogólnie, to jak wygląda siatkówka, jak się różni sezon klubowy od reprezentacyjnego to za bardzo nie ma co przywiązywać wagi, to statusu formy/zdrowia, jaką ktoś ma w marcu. Dodatkowo nie oszukujmy się, dwunastka na IO jest znana i tylko problemy zdrowotne mogą sprawić, że stanie się coś nieoczekiwanego. Czy to dobrze? W mojej ocenie nie, bo flashbacki z Tokio mocne. Niby martwić nic nie powinno,
@vasos: a z ciekawości wiesz może do kiedy Grbic ma ogłosić skład? Zapewne najpierw szeroki również do Ligi Narodów a potem dopiero na igrzyska.
@rbk17: z reguły skład się pojawia w kwietniu. W tym roku raczej na początku kwietnia, ponieważ zgrupowanie startuje dwudziestego któregoś kwietnia (28/29) i będzie obejmować tych którzy nie grają o medale w PlusLidze.

Wiele też moim zdaniem wskazuje, że Nikola od razu powoła najsilniejszą grupę i nie będzie grać Sawickim, Adamczykiem czy Hawrlyukiem tylko od razu do boju wyjdą ci z biletami do Paryża plus paru dodatkowych.