Wpis z mikrobloga

mam w komórce X wartość pobieraną z innej komórki "=AF9" która jest zmienna na podstawie innych wyliczeń
w komórce Y chce pobrać wartość z komórki X do funkcji wyszukaj poziomo, ale nie działa.
jest na to jakiś sposób?

#excel
  • 6
@ultrasonic: Opisana przez Ciebie logika powinna działać. Sprawdziłem na jakichś losowych danych i Excel2019 obliczenia zachowują się tak jakbyś tego oczekiwał. Może błąd jest w innym miejscu?
@1001001: dwie pierwsze cyfry kodu pobierane są z komórki "=AF9" - jak widać strefa kodowa się nie liczy na podstawie cyf kodu pocztowego.
Ale jak wpiszę ręcznie '67' jest ok czyli to kwestia pobierania danych z wyniku formuły

Typ komórek zarówno AF9 jak i cyfr kodu 'ogólne'
ultrasonic - @1001001: dwie pierwsze cyfry kodu pobierane są z komórki "=AF9" - jak w...

źródło: 1

Pobierz
@ultrasonic: Jak powstaje to "67" to jest obliczenie matematyczne czy jakaś funkcja związana z wycinaniem z tekstu? Sprawdziłem coś na zasadzie w pojedynczych komórkach 6 w kolejnej 7. Ustawiłem aby każda była tekstem, następnie złączyłem to w nowej komórce funkcją złącz teksty. I tej złączonej frazy szukałem w tablicy Wyszkaj.Poziomo. wtedy jest błąd. Ale gdy na złącz.teksty nałożyłem funkcję WARTOŚĆ.LICZBOWA(adreskomórki) to wyszukiwanie z powrotem działa.