Wpis z mikrobloga

#bieganie mam małe pytanie, biegam sobie od 8 miesięcy. Zrobiłem 10km i 5km pierwsze starty. Przygotowuje się do półmaratonu obecnie i od kiedy rozpocząłem konkretny plan w aplikacji runna to mój pułap tlenowy według garmina zaczął spadać. zegarek to vivoactive 4 zatem jest całkiem możliwe, ze to jest przyczyna ale to wygląda dosyć zabawnie. Wszystkie parametry tempo biegu w góry a tętno w dół jedynie ten pułap tlenowy mnie zastanawia... wychodzi na to, że miałem wyższy gdy nie biegałem wcale
Fudal94 - #bieganie mam małe pytanie, biegam sobie od 8 miesięcy. Zrobiłem 10km i 5km...

źródło: 4a38ede7-fd04-47f4-b398-b2a8545c3493

Pobierz
  • 4
@Fudal94: dlatego się tym nie przejmować i sobie trenować na spokojnie, pułap tlenówy to gówno algorytm który można shakować spokojnymi biegami, wtedy ciągle rośnie. Jak się zacznie cieżej trenować to spada xD
@Fudal94: bo żeby rósł to trzeba biegać według określonych algorytmów i kończyć trening wtedy kiedy garmin ocenia trening na +, w praktyce oznacza to, że jak będziesz robił na przykład schłodzenie po ciężkim treningu to garmin zacznie oceniać na przykład na -8 jak zobaczy taką relację tętna do tempa, to tylko jeden z przykładów