Wpis z mikrobloga

@kendziu666: tak, to obligacje tylko zamiast % jak większości krajów Twoje obligacje biorą udział w losowaniu nagród co miesiąc, im więcej masz w obligacjach tym większe szanse na wygraną, max jest 50k jakie możesz włożyć, max wygrana £1M (nie opodatkowana)

Jak policzysz prawdopodobieństwa to więcej zarobisz trzymając na oprocentowaniu ISA 5% ale tutaj chodzi bardziej o możliwość wygranej
@kendziu666: 50k wlozylem miesiąc temu w premium bonds i w ostatnim losowaniu 1 marca "wygralem" £150 (wygrane nie sa opodatkowane). w tym samym czasie wrzuciłem 50k na konto oszczędnościowe w cynergy na 5.1% i zrobilo £255 przed podatkiem, czyli jakieś £200 netto bo niestety kwota wolna przekroczona u mnie. także jak dotąd zaplacilem £50 za udział w losowaniu ( ͡ ͜ʖ ͡)
nie chce mi się
ciekawe co dałoby większe prawdopodobieństwo większych wygranych. trzymać 50k w premium bonds (obecnie mediana wygranych to 3.85% w skali roku vs 5.1% na koncie oszczednosciowym minus podatek czyli jakieś 4%) czy na koncie i za różnicę grać na loterii. 0.15% od 50k to £750 czyli tyle możnaby rocznie przeznaczyć na loterie i trzymać kasę na koncie zamiast w premium bonds ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@kendziu666: tylko najczęściej podawane są prawdopodobieństwa głównej wygranej, czyli np. miliona, wtedy Lotto teoretycznie daje dużo wieksze szanse na wygraną bo to chyba 1:7M za kazdy los za 2 funty. premium bonds daje takie prawdopodobieństwo wygrania miliona w ciągu roku dla 50k, czyli 12 losowan po 2 główne wygrane w kazdym. równie dobrze mógłbyś sobie kupić za 50 funtów 25 losów na lotto. w ostatnim miesiącu tyle mniej zarobilem na premium
@Steven_Hyde: eeee...... szansa na wygranie w "premium bonds" jest nieskończenie razy większa od lotto........
już tłumaczę:
wpłacasz byle ile w lotto:
-opcja jeden: wygrywasz - wygrałeś. - grając dalej tylko zmniejszasz swoje szanse na wygraną z czasem aż do zera (paradoks kasyna)
-opcja druga: przegrywasz - przegrałeś wszystko i już więcej nie grasz.

wpłacasz byle ile w premium bonds:
-opcja jeden: wygrywasz - wygrałeś. - grając dalej tylko zwiększasz swoje szanse
@kendziu666: przecież ci wlasnie wyżej podalem na własnym przykładzie, że jestem do tylu o 50 funtów w premium bonds względem trzymania kasy na koncie. przegrałem 50 funtów. jeśli nie wygrałbym nic, to przegralbym 200 funtów bo tyle netto zarobilo mi 50k trzymane na koncie oszczednosciowym. o czym ty w ogóle mówisz xD to, że nie zabierają ci nic z tego co wlozyles, nie znaczy że grasz w tej loterii za darmo.
w skrócie: im więcej wpłacisz tym większa szansa na zrobienie tych niecałych 4% rocznie.....


@kendziu666: w skrócie jak wpłacisz 1 funt to masz praktycznie zero szans na wygraną, jak wpłacisz tysiąc to też. jak wpłacisz 50k to przy średnim szczęściu rocznie będziesz do tylu o 750 funtów względem trzymania kasy na koncie oszczednosciowym. dalej twierdzisz że im dłużej trzymasz tym masz większe szanse i że nic nie tracisz? ( ͡º