Wpis z mikrobloga

W Polsce jest dwa razy więcej bezdzietnych kobiet niż w Rumunii czy Czechach. W 2021 roku w Polsce 25% kobiet w wieku 40 lat było bezdzietnych. W 2023 ten wskaźnik jest pewnie jeszcze wyższy. Jednocześnie tym bezdzietnym kobietom jako społeczeństwo dajemy emeryturę w wieku 60 lat. Jest to jedna z tych rzeczy, która mnie najbardziej wnerwia w tym kraju - facet pomaga w ogarnianiu dzieci/wnuków, zdarza się też że czasem sam je wychowuje bo i takie są przypadki, a tymczasem bezdzietna kobieta ma emeryturę o 5 lat wcześniej tylko dlatego, że jest kobietą.
#demografia #dzieci #spoleczenstwo #polska #pieknokobiet
  • 5
@Klimbert: dwa razy więcej mężczyzn jest bezdzietnych od kobiet. I oni też będą brali emerytury. Kobiety które nie mają dzieci, pracowały i te emrytury to nie jest żadna łaska, one to wypracowały
Jestem przeciwnikiem emerytur, jestem przeciwnikiem ustalania odgórnego kiedy ktoś może przejść na emeryturę.
Ale jeśli już istniejemy w tym systemie, który się od co najmniej lat 90 nie spina, bo polki zwyczajnie przestały rodzić dzieci i zakładać rodziny, to niech chociaż ten wiek emerytalny będzie równy.