Wpis z mikrobloga

Hejka arkoszowe świry, pytanie mam do magików od #excel a tak po prawdzie to #libreoffice
Mam na koniec miesiąca tabelę tego typu, tylko wielokrotnie dłuższą i dużo bardziej skomplikowaną, a potrzbuję zrobić na koniec miesiąca zawsze statystykę na zasadzie "misie: zrealizowane 10, wysłane 7, do wysłania 20, samochodziki: zrealizowane: 5, wysłane: 3, do wysłania: 2" itp.

Robię tu w ten sposób, że sobie segreguje wg rodzajów np "miś" i potem ręcznie liczę ile jakich statusów. Bo jak posegreguje wg statusów, to będę miał obok siebie np wszystkie zrealizowane, ale wymieszane misie z samochodzikami.

Jakiej funkcji, formuły, czy jeszcze czegoś innego użyć, żeby zaliczało mi na bieżąco np tylko misie ze statusem zrealizowano?

#pytaniedoeksperta #arkuszkalkulacyjny#excel #libreofficecalc
ryhu - Hejka arkoszowe świry, pytanie mam do magików od #excel a tak po prawdzie to #...

źródło: Screenshot_20240305-101349-784

Pobierz
  • 5
via Android
  • 0
@Bluzgowy nie wiem, pewnie jest, poczytam o tym bo nie wiem co to jest xD
Szukam właśnie jakiegoś klucza, żeby ktoś nadal kierunek moim posuzkiwabiom, bo nie wiedziałem o co google zapytać, a wcześniej tutaj ludzie to tutaj na kartkach liczyli, a ja już to co tu trwało dwa dni robię w trzy godziny xD