Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki,

Jestem w trakcie wykańczania mieszkania w stanie deweloperskim.
W łazience będzie robione ogrzewanie podłogowe za pomocą maty grzewczej.
W przyszłości chciałbym dorzucić do mieszkania elementy Smart Home. Sterowanie ogrzewaniem w łazience będzie jednym z elementów, którym chce sterować z poziomu aplikacji w telefonie.

Byłem dzisiaj w Leroy Merlin przejrzeć dostępne u nich maty grzewcze i rzuciły mi się w oko maty grzewcze od firmy Thermoval, które z tego co czytam to mają dobre opinie. Sprzedawane są one zarówno w zestawie z regulatorem, jak i bez.

Przechodząc do sedna, chciałbym kupić matę grzewczą osobno, a regulator osobno:
Po pierwsze, żebym mógł dobrać sobie jakiś ładny regulator;
Po drugie, żebym był go potem w stanie sparować z ekosystemem Sonoff/Zigbee (Smart Home, a dokładniej użycie Home Assistant)

I pytania do Was brzmią:
1) czy do dowolnej maty grzewczej (od Thermovala lub innych firm), mogę wybrać inny, dowolny regulator?
2) czy polecacie jakieś konkretne modele regulatorów do maty grzewczej pod kątem Smart Home budowanego na ekosystemie Sonoff/Zigbee/ umożliwiającego integrację z Home Assistantem?

Z góry dzięki za pomoc :)

#smarthome #elektryka #remont #remontujzwykopem #sonoff #zigbee #ogrzewanie #ogrzewaniepodlogowe
  • 4
Byłem dzisiaj w Leroy Merlin przejrzeć dostępne u nich maty grzewcze i rzuciły mi się w oko maty grzewcze od firmy Thermoval, które z tego co czytam to mają dobre opinie.


@kuladisco: Takie moje obserwacje, że do "dużych" sklepów idzie drugi sort produktów. Sam bym nie założył mat grzewczych (ale może w mieszkaniach to wyjścia nie ma), ale jak ma dobre opinie to kup wszędzie tylko nie w LM.

Może to
@r00ti: bo wolałbym inne źródło ciepła jak tradycyjne ogrzewanie podłogowe, gdzie czynnikiem grzewczym jest ciecz ;)
Maty grzewcze elektryczne wychodzą baaaardzooo drogo. Ale jak pisałem, w mieszkaniu może nie być po prostu innej opcji więc rozumiem. W domach jednorodzinnych montaż takich mat to istny debilizm.
@mirekwirek: dzięki,że mnie uświadomiłeś,że jestem debilem.
@r00ti Zakładaj mireczku. Mata grzewcza w łazience to fajna sprawa. Mam w dwóch łazienkach i na ganku. Może lepiej mate kup w innym miejscu niż supermarket. Cenowo nie bedzie wielkiej różnicy ale możebyć w jakości.
Nie bardzo rozumiem jednak po co chcesz to podłaczać pod smart home? Ustawisz sobie raz tygodniówkę na programatorze i więcej nie bedziesz tego ruszał. Przynajmniej u mnie się to tak