Wpis z mikrobloga

Dlaczego przerzucenie bitcoinów z Binance na portfel jest takie drogie? Jak ludzie to robią? Czy jeśli ktoś inwestuje większe kwoty to nie ma to po prostu znaczenia?
Nie inwestuje, ale kilka razy w roku potrzebuje bitcoina, by nim zapłacić, kwoty rzędu kilkuset złotych, do 1000zł. Używałem rampa, ale widzę, że wychodzi to bardzo drogo, co najmniej kilkadziesiąt złotych opłat przy takich kwotach (w tym połowa to network fee, które jest ustawione na sztywno i nie wiem, czemu takie wysokie, niekoniecznie potrzebuję środków natychmiast). Wczoraj kupiłem bitcoiny na Binance, myślałem, że to będzie bardziej cywilizowana metoda, ale i tu muszę wybulić 11 funtów za samo wysłanie środków na portfel. Traćę 10% całego wkładu. Jaki jest inny sposób, żeby to zrobić?

#bitcoin #binance #krypto #kryptowaluty
  • 11
@Manah @tomosano: Dzięki, tego nie wiem czy przyjmują, muszę się dopytać. A da się to rozpoznać po ich adresie? Czyli wtedy płace bezpośrednio z Binance?
Nie mam o tym pojęcia zielonego, a widzę, że kupiłem na samej górce, muszę to ogarnąć zanim trend się odwróci
@deltron4000: Adresy (a raczej faktury z ang. invoice) w sieci lightning są najczęściej jednorazowe. Sklep internetowy obsługujący Lightning po prostu wygeneruje ci fakturę automatycznie i ją opłacasz, prywatną osobę będziesz musiał poprosić o fakturę. Wtedy bezpośrednio z Binance zapłacisz.