Wpis z mikrobloga

Jak zaradzić na plamę na białej ścianie od czerwonego wina? Niestety zahaczyłem butelkę i poleciało trochę, obszar mniej więcej metr na metr jest dotknięty. Ile się dało to umyłem od razu wodą z płynem do mycia naczyń, ale oczywiście nadal jest bardzo widoczna plama. Chciałbym uniknąć malowania całej bardzo dużej ściany, a może i całego salonu, jeśli okazałoby się że taka ściana bardzo by się odróżniała.
Myślałem o pomalowaniu tego fragmentu Śnieżką na zacieki i plamy, i na to farba która była użyta przy poprzednim malowaniu 2 lata temu, mam jeszcze trochę w puszce - biała farba lateksowa Magnat. Bardzo będzie się odróżniać ten kawałek? Może są jakieś sposoby żeby przy takiej okazji zminimalizować straty?

#remont #remontujzwykopem #budujzwykopem #budownictwo
  • 10
  • Odpowiedz
@szegehege: lateksowa czyli która, ultra matt do sufitów? Będzie się różnić jak cholera. Gdyby to była ceramiczna to byś mógł taki manewr zrobić, tyle że byś pewnie nie musiał bo zmyłbyś to wino bez problemu
  • Odpowiedz
  • 0
@Smarek37: @zeMadafaka
No właśnie ściana jest wysoka na 3.5m, jest kilka wiszących szafek na niej, telewizor, nie byłaby to taka chwila :/ Myślę czy jednak nie spróbować pomalować tylko tego fragmentu, jak efekt będzie słaby to wtedy całą ścianę. Chyba nie zaszkodzę wtedy jeszcze bardziej przed ewentualnym malowaniem całości?
Tak czy inaczej, lepiej dać na fragment z plamą tę farbę Śnieżki na plamy, grunt, jakąś inną farbę na plamy, czy od
  • Odpowiedz
@szegehege: najlepiej podmaluj byś sam się przekonał na własne oczy co wychodzi z takiego podmalowywania. Śnieżka na plamy tak, choć jest gęsta i lepsza antyplamówka pod wałek jest z dekorala. Gruntu nie używaj. Oczywiście nie zaszkodzisz ścianie i jak potem zdecydujesz się pomalować całą, a zapewniam cię, że tak będzie to wszystko się pokryje.
  • Odpowiedz