Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace Mam pytanie do posiadaczy ekranów ultawide, zakrzywionych. Czy warto wybrać taki ekran z myślą o uniwersalnym przeznaczeniu komputera. Gry to tylko mały procent czasu. Czy może zwykły monitor 4k.
  • 5
  • Odpowiedz
@EtaCarinae: obiektywnie to 4k ma więcej pikseli niż 21:9 1440p więc może być lepszym wyborem do pracy, zawsze można otworzyć i rozstawić więcej okienek itd. Z drugiej strony, sprzęt się bardziej męczy w grach. Wg. mnie 21:9 to dobry kompromis, bo niezłe do pracy jak i gier. Minus to pasy na youtube i nie tylko.
  • Odpowiedz
  • 0
@mesje_labul: jestem trochę na rozdrożu. Prawie zawsze miałem lapki typu DTR. Szczerze to kusi mnie Asus G18 lub właśnie za to siano kupić zestaw. Podobają mi się te monitory zakrzywione. U znajomego wygląda to bdb.
  • Odpowiedz
@EtaCarinae: monitory zagięte i ultrawide zagięte są spoko, o ile korzystasz z nich zawsze w tej samej odległości i w tym samym miejscu. Ważne jest też zagięcie tzn. np. 1000R oznacza, że zagięcie jest wpisane w koło o średnicy 1 metra i w odległości 50 cm jest najlepiej. Mogłem coś pomylić ale taka jest zasada i ma ogromne znaczenie, inaczej wygląda to zwyczajnie kiepsko.

Jeśli do grania masz maszynę która uciągnie
  • Odpowiedz