Wpis z mikrobloga

#bieganie
hej, mam taką sprawę, zacząłem sobie biegać, nigdy wcześniej nie biegałem, dodatkowo od lat nawet mało chodzę, zakupiłem buty Nike Air Zoom Terra Kiger 8, biegam tylko w lesie, droga albo drobny żwir albo typowa wyjeżdżona ziemia, ale już po 300 metrach zaczynam czuć ból w stopach w miejscu jak na obrazku, po chwili dochodzi do tego ból w łydkach ale zakładam że tutaj jest to pompa albo po prostu słabe przyzwyczajenie mięśnia, ból w stopie dochodzi do takiego momentu że po 1,5km nie jestem w stanie dalej biec.. i tu pytanie co jest przyczyną? to przejściowe? złe buty? może nie rozbite jeszcze?
tutu09 - #bieganie 
hej, mam taką sprawę, zacząłem sobie biegać, nigdy wcześniej nie ...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 14
@tutu09: Buty tu chyba nie mają znaczenia, skoro same stropy nie są przyzwyczajone do biegania.

albo po prostu słabe przyzwyczajenie mięśnia


o to to, albo źle biegasz..
co mają stropy do rzeczy?


@Ark00: Bardzo dużo, jeśli nie są przyzwyczajone do biegania oraz jeśli źle stawia stopy podczas biegu źle przekładając ciężar na jedną i druga stope.

On biega po lesie a nie w budynku


No własnie ..

Są dwie opcje:
1. Wina butów - w co wątpię.
2. Nogi nie są przyzwyczajone do biegania na nawet krótkie dystanse, źle stawia stopy podczas biegu - waga też robi swoje
@tutu09: Szczerze poleciłbym ci bieg na boso, ale nie w takich warunkach. Po prostu miejsce w którym możesz biec na boso np. plaża, jakiś pusty płaski plac.

Tu mamy jednak oczywisty problem:

nigdy wcześniej nie biegałem.

dodatkowo od lat nawet mało chodzę.


i to powoduje:

ale już po 300 metrach zaczynam czuć ból w stopach w miejscu jak na obrazku, po chwili dochodzi do tego ból w łydkach ale zakładam że
@Mr_3nKi_: Nie no ważę +-80 kg przy 183 raczej sportowa sylwetka, może źle stawiam stopy, były pare razy skręcone może coś tam nie gra, w każdym razie popróbuje na spokojnie może w innych butach, a może to samo przejdzie z czasem, ciepełko dopiero nadchodzi :) dzięki za pomoc!
@tutu09: skad pomysl na te buty akurat? Zerknij na sam dol komentarza *

Moze byc to wina butow, moze to byc wina zastania sie stop i potrzeba aktywizacji ich dodatkowymi cwiczeniami. A mozesz miec tak po prostu wbudowane i trzeba bedzie sie wstrzelic w buty.

Wiecej niewiadomych niz pytan.

* - https://pawelbiega.pl/nike-terra-kiger-8-lekka-terenowka-od-nike/

Pod przednią częścią stopy w podeszwie buta schowaną mamy poduszkę gazową Zoom. Element ten naprawdę przypomina swoją konstrukcją poduszkę,
@tutu09: wez jakiekolwiek lapcie, co bardziej przypominajace sportowe buty i idz zrob w nich te 1.5km. Sneakersy, trampki, nie ma znaczenia zbytnio.

Jesli stopy nie beda naparzac, albo stanie sie to dlugo pozniej niz w tych nike. To masz czesciowa odpowiedź.
Bardzo dużo, jeśli nie są przyzwyczajone do biegania oraz jeśli źle stawia stopy podczas biegu źle przekładając ciężar na jedną i druga stope.


@Mr_3nKi_: nie załapałeś suchara ehh...