Wpis z mikrobloga

Kupiłem za 40 zł w obi takie bonsai, które przesadzę do "lasu w słoiku". To jakiś fikus, podpisane było "fikus mix". Będzie stało od strony północno-wschodniej więc mało światła (tylko takie stanowisko wchodzi u mnie w grę). Czy dla tej rośliny takie warunki będą wystarczające by przetrwać i nie zgubić liści?

#rosliny #bonsai
aleksc - Kupiłem za 40 zł w obi takie bonsai, które przesadzę do "lasu w słoiku". To ...

źródło: 11

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • 1
@aleksc ja swojego w półcieniu trzymam (nie w szkle) i ewidentnie mu dużo światła szkodziło. Ogólnie, to chyba wiele rzeczy im szkodzi, bo często zrzuca liście jak dostanie jednego szota wody za dużo albo za mało, a czasem to w ogóle tak o sobie zdechnie bo tak. Miałem dwa, jeden juz dead nieodratowany.
dthprf - @aleksc ja swojego w półcieniu trzymam (nie w szkle) i ewidentnie mu dużo św...

źródło: temp_file6139807405199640975

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@dthprf: po jakim czasie reaguje takim zrzuceniem lisci na zmiany? Bo zastanawiam sie ile mam poczekac przed przesadzeniem go do słoika jak teraz nastąpiła dla niego duża zmiana, bo zmiana stanowiska ze sklepu na moje mieszkanie.
  • Odpowiedz
  • 2
@aleksc u mnie to ekspresowo, 3 - 4 dni i pierwsze żółte liście się pojawiaja jak cokolwiek pójdzie nie tak. Gdzieś tak tydzien od żółtego liscia potrafi wyłysieć całkowicie. Powrót do zdrowia ze 2 tygodnie gdzieś mu zajmuje.
  • Odpowiedz