Wpis z mikrobloga

za to wyglada ze cos jest na rzeczy w izraelu po tym jak zajadle eliminuja palestynczykow

@dreadingit: Kogo eliminują? Strefa gazy de facto wypowiedziała Izraelowi wojnę. Idź walczyć z arabami za ich nowe państwo islamskie, myślę, że szybko byś zrozumiał swój błąd.
  • Odpowiedz
  • 0
@surlin
ok, rozumiem duzy obraz, ale 30 tysiecy w wiekszosci kobiet i dzieci zabitych i w odpowiedzi od zydow slyszy sie - no tak, ale ich tam jest ponad milion?! to sa tez ludzie a nie szarancza

nie jestem w stanie pojac co za akcje izrael odpierdziela w strefie gazy, zwlaszcza z ich historia,

myslisz ze za jakis czas znowu zaczna rozne panstwa na swiecie oskarzac o holocaust za czasow 2
  • Odpowiedz
nie jestem w stanie pojac co za akcje izrael odpierdziela w strefie gazy, zwlaszcza z ich historia,

@dreadingit: Szczerze nie obserwuję tego. Zostali zaatakowani i to w najgorszy możliwy sposób przez strefę gazy która chce przecież aby ją traktować jako państwo istamskie o jakiejś wymyślonej nazwie "palestyna" wziętej z palca przez rzymian aby nie było "Judea".
Teraz pora na obronę - walkę na terenie wroga - do jego zniszczenia.

Odpuściłbyś niemcom gdyby praktycznie każdy z nich głosił i wierzył w to, że wszystkich polaków trzeba wyeliminować a pańsywo polskie zetrzeć z powierzchni ziemi? Alianci powinni zatrzymać ofensywę u granic niemiec i zaprzestać bombardowań, w których ginęli (tym razem naprawdę) niewinni ludzie? a co gdyby cywile niemieccy wymieszani z żołnierzami zamiast uciekać ustali rzędem przed okopami i ruszyli w stronę paryża, strzelać?
  • Odpowiedz
  • 0
@surlin

nie chce sie wdawac w relatywizowanie, osadnicy zydowscy strzelaja do palestynczykow a idf stoi obok i sie gapi, a wg ciebie sa ofiary ('naprawde niewinni ludzie' ) i sa ofiary (pewnie kolaborujacy palestynczycy w wieku 5 lat?)

jesli chodzi o rozwiazanie tego konfliktu, to powiedz, jak zydzi chca sie ustawic z palestynczykami, ewentualnie, dlaczego tak sie rozprawiaja z palestynczykami teraz, zeby ich samych potem w pyl nie rozniesli ich sasiedzi, jak us juz nie bedzie moglo przyjsc z pomoca? jakos sami na siebie kreca bicz, tak ja wiem, o palestynczykow juz nikt z krajow arqbskich noe dba, ale jak bedzie potrzebna podkladka, to to co teraz izrael wyczynia na terenie gazy bedzie jak znalazl bo jest swietbie udokumentowane.
  • Odpowiedz
jakos sami na siebie kreca bicz

@dreadingit: Od początku powstania Izraela cały czas są wściekłe ataki arabów na nich. Już kilka wojen wywołali chcąc, i głosząc to oficjalnie, wymordować wszystkich żydów. Żydzi wygrali raz, wgrali drugi raz etc. i robili wszystko co tylko możliwe aby mieć pokój. Dosłownie wszystko, oddali ziemie wielokrotnie większą od izraela. Wiesz, że "ściana płaczu" pod która się modlą to tylko maluteńki fragment bardzo długich murów okalający cały plac światynny? - tylko na podejście do takiego kawałeczka murów się arabowie zgodzili - i żydzi na to przystali, nie robiąc nigdy problemu. Całe wzgórze świątynne w tym najświętsze ich miejsca jest w rękach... arabów właśnie. I wiesz co? I nie robią z tym problemów.
Wiesz dlaczego hamas rządzi w gazie? Bo żydzi podczas którystam negocjacji pokojowych (po tym jak oddali gazę arabom) oddali im także pełnię władzy (wcześniej za bezpieczeństwo etc. odpowiadał izrael), Nie chcieli fużo w zamian - chcieli pokoju. Arabowie zgodnie z podpisanymi traktatami pracowali i cały czas mogą pracować i mieszkać w izraelu. Co zrobili arabowie? Zerwali (jak zawsze) wszystkie porozumienia, dzieciom od njmłodszych lat wpajają nienawiść do żydów i zaczęli porywać żydów, ostrzeliwać itd.
Ze wszystkich panstw ościennych żydzi (nawet te rodziny które mieszkały tam niemal od tysięcy lat) zostali wygnani - ot tak. Ktoś płakał za wygnanymi żydami? Ktoś robił manifestacje?
Ościenne kraje oficjalnie głoszą doktrynę, że zetrą w piach "państwo syjonistyczne" jak nazywają Izrael którego nawet nie uznają. Egipt uznaje - ale dostał za to ziemie +/- 1/5 wielkości
  • Odpowiedz
  • 0
@surlin

thx za odpisanie, oczywiscie wplywu na to co sie tam dzieje nie mamy zadnego, ale w ludzie wykop przegladaja i wyrabiaja sobie opinie, nawet jesli nie interesuja sie akurat tym tematem, ci ludzie potem glosuja. Oburzylo mnie jednostronne przedstawianie konfliktu w glownych dwoch telewizjach w uk, zastanawia mnie kwestia ogromnego wsparcia ze strony us i panstw zachodu.

pracowalem z muzulmanami z calego swiata w czasie atakow na londyn i widzialem jak podniecali sie i jak sie miedzy soba cieszyli, rozumiem ze relacje miedzy izraelem i panstwami muzulmanskimi maja swoja historie i sa skomplikowane, ale nie znajduje wytlumaczenia do jednostronnego pokazywania konfliktu w tv i absolutnie nie kupuje tlumaczenia ze zginelo 30 tysiecy ale tam przeciez zyje ponad milion - tutaj tez chyba jest spora roznica rozumienia swiata zachodniego przez 'zaprawionych' w radzeniu sobie z muzulmanskimi organizacjami terrorystycznymi, zydow.
  • Odpowiedz