Wpis z mikrobloga

z jakimi przedmiotami powinienem być w 5 rozdziale przed wypłynięciem na wyspę? jakie powinienem mieć statystyki etc. na ten moment mam 131 siły (156 z przedmiotami) mam też 106 punktów nauki i nie do końca wiem co powinienem teraz z nimi zrobić. dobijac broń jednoręczną do 90% czy wrzucić punkty w kusze? czy może dodać też te 20 punktów w zręczność by móc nosić miecz mistrzowski?
jaki generalnie miecz jest najsilniejszy na ten poziom gry. Posiadam gniew innosa (ulepszony dla testu), wyżej wspomiany miecz mistrzowski (atutem jest 10% do walki bronią jednoręczną) i orkową zgubę, ubrany mam amulet siły +10, pierścień nietykalności, pierścień siły +5 i pas siły +10. znalazłem też przed chwilą zbroję paladyna po użyciu runy teleportacyjnej, była w podziemiach klasztoru. Generalnie wydaje mi się że bonusy dosyć mierne i obawiam sie że na dworze irocośtam mogę mieć problemy (pierwszy raz przechodze gothica 2nk). byłbym wdzięczny za wszelkie porady bo mam zagwozdkę (,)

Samochodzik_ - z jakimi przedmiotami powinienem być w 5 rozdziale przed wypłynięciem ...

źródło: obraz_2024-03-01_185745809

Pobierz
  • 13
@Samochodzik_: Siły Ci styknie, bo mając tyle punktów siły możesz udźwignąć każdą broń jednoręczna dostępną dla paladyna (ten co kupujesz od harada, potem go musisz jeszcze pobłogosławić u Innosa za 5000 złota i użyć na nim łez Innosa, miecza mistrzowskiego nie używaj, bo ma 20 punktów obrażeń mniej).

Czy wyczyściłeś całą mapę? W Jarkendarze w IV rozdziale odradzają się potwory i możesz tam znowu iść poexpić. Ja bym zwiększył sobie broń
@maciorqa: w jarkendarze nie byłem, khorinis i górnicza dolina cała wyczyszczona. Jest sens wracać do jarkendaru? w sensie czy realnie level więcej dużo mi zmieni w rozgrywce, czy będzie to tylko grindowanie po expa?
@Samochodzik_: jako paladyn lepszej jednoręki nie znajdziesz. olej kusze, skup się na skillu w broni do co najmniej 90 żeby praktycznie każdy hit był krytykiem. jak masz jabłka w ekwipunku to zjedz bo one dają bonus do siły po zjedzeniu bodajże 25. Ogólnie to nie ważna jest dokładna ilość siły, czy 150 czy 160 to mniej ważne, ważne jest to na ile hitów padnie ork. Jak ja grałem ostatnio no to
@Karatte: skonsumowałem ale prawdopodobnie gra sie zbuggowala i nie dodało mi punktów a przez nieuwagę zrobiłem to dużo, dużo wcześniej. aktualnie mam 90% i 20 wolnych punktów nauki tych 10% już raczej nie będę dobijał bo z tego co widze nie ma za bardzo jak chyba że w jarkendarze ominąłem jakieś tabliczki