Wpis z mikrobloga

@menel60: no widzisz, a ja mam z tym problem. Niby wiem że w baroku w malarstwie mamy bardziej dramatyczne obrazy, ciemne tła i cierpienie, ale kolorowe też się pojawią. A przy architekturze to zawsze mylę. Z rzeźbą jedynie jest łatwo.
Nie martwię się bo prosty jestem
via Android
  • 0
@Tata_Kasi ja już mało pamiętam bo to było dawno temu a po drodze zabiłem wiele szarych komórek ale to nie ma znaczenia, snobistyczne podejście do sztuki i wywyższanie się znajomością poszczególnych nurtów czy artystów jest dla bogatych ludzi, ja też jestem prosty i mam #!$%@?. Lubię sztukę i jednocześnie jej nienawidzę, może właśnie dlatego że to hobby dla bogatych ludzi
wywyższanie się znajomością poszczególnych nurtów czy artystów


@menel60: dlaczego od razu taki ciemny zaułek?
Jaki procent rozmów o nurtach sztuki według Cb jest metodą na wywyższanie się, a jaki bo to po prostu jest interesujący temat?
via Android
  • 1
@Tata_Kasi według mnie jest to bardzo snobistyczne, osoby znające się na sztuce mają za dużo pieniędzy więc i czasu na zaznajomienie się tematem. To hobby dla bogaczy. Znam pare takich osób, nie znam nikogo kto zna się na sztuce a jest biedny, każdy ze znawców pochodzi z bogatych rodzin. Każda moja rozmowa na temat sztuki lgnęła w pogardę dla drugiej osoby
via Android
  • 1
@Tata_Kasi wystarczy spojrzeć na to, dla kogo najbardziej dostępna jest sztuka. Co prawda dziś każdy może obejrzeć sztukę np w internecie ale kiedyś tak nie było. Sztuka zawsze była zabawą elit i do dziś sprzedaje się za grube pieniądze. Sztuka nigdy nie była dla pospólstwa a ludzie bogaci lubią się chwalić niepozornym bogactwem jakim właśnie sztuka jest