Wpis z mikrobloga

Mircy, potrzebuję pojutrze zamówić dla kogoś kto wyląduje na Balicach ubera albo bolta. Sprawdzałem na aplikacji i wydaje się że mogę dodać pinezkę pod samo wyjście z terminala tu gdzie są te drogi wewnętrzne, pytanie czy to tak faktycznie działa? Że podstawiona taksówka rzeczywiście będzie mogła wjechać centralnie pod sam terminal i wyjechać?

#krakow
  • 12
@kbnn: tak, podjeżdża pod terminal. Tylko ostatnio ceny Bolt i uber z lotniska są szalone, jest też taxi icar, bookujac przez ich apke można wybrać opcję ceny gwarantowanej do której 5pln trza doliczyć opłaty parkingowej. U mnie ostatnio 40zl to było tańsze niż ubery
to jest chwila zanim ktoś podjedzie


@kbnn: jak trafią na porę, kiedy ląduje kilka samolotów w niewielkich odstępach czasowych, to może być różnie z tą chwilą, już mi się zdarzało czekać z 20-30 minut zanim się coś wolnego pojawiło w apce.
@kbnn: nie wiem czy coś się zmieniło, ale te darmowe 8 min jest raz na dobę i kiedyś chyba bolt/uber doliczali max 10 zł do kursu w takim wypadku. W razie czego można podejść 500m od terminala na Orlen, który jest poza tą płatną strefą + wsiadasz i od razu wylot na A4, bez stania w sznureczku aut przed terminalem.
@kbnn: dodam tylko, że jak złapiesz ubiera/bolta w "zbyt atrakcyjnej" cenie, to kierowcy mogą cię po prostu odrzucać, bo będzie dla nich za tanio. Taxi-złotowy niestety strasznie zdzierają