Wpis z mikrobloga

W weekend będę zakładać wallboxa dla ubogich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Często tu czytam takie pierdoły, że aż musk się lasuje.

Jak przy każdym miejscu parkingowym pod blokiem będzie ładowarka 350 kw to sieć nie wyczymi


Nie, nie będzie. 99% ludzi ładując u siebie może to zrobić zwykłym gniazdkiem 3.7kw. Przez noc naładuje spokojnie te 35-40 kWh na te ~200 km. Nie trzeba specjalnej instalacji, kij wie jakiej mocy przyłącza i kupy siana. Osobna linia 3x2.5 (jak do każdego gniazdka) i różnicówka.

#motoryzacja #samochodyelektryczne
PiotrFr - W weekend będę zakładać wallboxa dla ubogich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Często tu czytam t...

źródło: temp_file8844429745794820182

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Nie, nie będzie. 99% ludzi ładując u siebie może to zrobić zwykłym gniazdkiem 3.7kw.


@PiotrFr: Matematyka i fizyka to zdacydowanie nie twoje ulubione przedmioty.

3,7kW to 16A.
Zazwyczaj przylacza w mieszkaniach maja zakontraktowane
  • Odpowiedz
Tak, czas w którym nie używam samochodu


@PiotrFr: To czas w ktorym ladujesz ten samochod osobna linia z gniazdka podlaczonego do mieszkania. W tym czasie nie mozesz uzyc piekarnika, czajnika itp bo Ci korki wywali.

Nawet przedlicznikowe 25A (5,7kW) to cholernie malo jak mam ladowac cos z moca 3,7kW. Wlacze czajnik 2kW i przedlicznikowe leci (lodowka wlasnie sie odpalila)

Jak wspomniales mozna ladowac w nocy. Przy czym w nocy NIE
  • Odpowiedz
zrobić zwykłym gniazdkiem 3.7kw. Przez noc naładuje spokojnie te 35-40 kWh na te ~200 km


@PiotrFr: chcesz puścić ładowanie auta przez noc gniazdkiem 3,7kw i jeszcze przejechać nim 200km? Kilkuletnie auta w zime 100km ledwo co robią xd Pozatym jak włączysz czajnik elektryczny to koniec ładowania auta, więc wybieraj herbatka albo ładowanie xd

@gorzki99 to jakiś trol jest albo opóźniony albo dopiero odkrywa sekrety aut elektrycznych
  • Odpowiedz
@woskrosenie: Najpierw niech odkryje fizyke, matematyke i to jak dziala prad.

Potem co to sa straty energii. A dopiero potem niech sie bierze za problem ladowania aut elektrycznych.

One step at the time :P
  • Odpowiedz
ale ty mądry jestes


@ksardas: Skad takie (mylne) przypuszczenie? Ja tylko zwykly elektryk po technikum. O pradzie troche wiem. Ale zeby twierdzic ze madry jestem? Zbyt daleko idace wnioski.
  • Odpowiedz
  • 1
@gorzki99:

Nawet przedlicznikowe 25A (5,7kW) to cholernie malo jak mam ladowac cos z moca 3,7kW. Wlacze czajnik 2kW i przedlicznikowe leci (lodowka wlasnie sie odpalila)


W takim wypadku, gdy masz włączoną pralkę, włosy musisz suszyć już po ciemku. A ludzie jeszcze suszarki do prania mają w bloku. O indukcjach nie wspomnę. Wiesz ile zużywają sprzęty w
  • Odpowiedz
  • 1
@woskrosenie:

chcesz puścić ładowanie auta przez noc gniazdkiem 3,7kw i jeszcze przejechać nim 200km? Kilkuletnie auta w zime 100km ledwo co robią xd Pozatym jak włączysz czajnik elektryczny to koniec ładowania auta, więc wybieraj herbatka albo ładowanie xd


A ile się naładuje przez te 10-12h? Nawet licząc 20% strat to jest 30-36 kWh. 100 km w zimie na tym? A zapomniałem, że mówimy o Nordkapp xD
A i niech będzie
  • Odpowiedz
Linia 3,7kW? Noc u Ciebie trwa 10-12h? Fajna masz noc. U wiekszosci ludzi "noc" (czyli okres jak nie uzywaja zadnego sprzetu elektrycznego) trwa zdecydowanie krocej.


@gorzki99: no w okolicach 20 zazwyczaj sie kladzie dzieci spac, nie ma juz wtedy zadnego tluczenia. Powszechna norma spoleczna jest tez nie wlaczanie pralki z wirowaniem po 22. Patrzac na ceny spot energii to najwiecej osob wstaje o godzinie 6. Czyli 9-10 godzin faktycznie to ciezko ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Jak wspomniales mozna ladowac w nocy. Przy czym w nocy NIE OZNACZA nieuzywania auta a NIEUZYWANIA innych urzadzen. O 6 rano auto sie laduje z moca 3,7kW a ja wstaje i wlaczam czajnik zeby se herbate zrobic +2kW. I wlacza mi sie lodowka. Kabooom. Leci przedlicznikowe (bo jakbys nie zauwazyl duzo sprzetow jest nawet w nocy wlaczonych.
  • Odpowiedz
ludzie maja ustawione to tak, ze gdy sie wlaczy czajnik to wallbox zmniejsza nateznie w zaleznosci od tego ile zostalo miejsca.


@jasonfly: I dalej naladujesz w zalozonym czasie ktory zalozyles z pelna moca co nie. Magicznie sie to wyrowna?

Czyli 9-10 godzin faktycznie
  • Odpowiedz
  • 1
@jasonfly:

byku, jesli Renault ma tak samo jak kazdy inny producent to cegla dostarczona z autem z gniazdka pociagnie max 10A


Nie misiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To gniazdko ma magnesy, które odblokowują 16A w tych kablach. Bez tego to faktycznie ograniczone. Będę w domu to wrzucę zdjęcie
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: no widzisz, a u mnie ładowanie auta, bojler i klima do ogrzewania. Wszystko chodzi razem i 9 kw jest z zapasem. A no i jak to z małymi dziećmi pralka i suszarka jednocześnie xD
  • Odpowiedz